Rudar je kljub dobri igri prvi dve tekmi PrveLige TS izgubil, tokrat pa se ni pustil ugnati. Foto: RTV SLO
HIT Gorica
Po treh krogih ima HIT Gorica štiri točke. Foto: MMC RTV SLO
Zadetki s tekme Hit Gorica - Rudar

Tekmo so bolje začeli Novogoričani, ki so si priigrali nekaj lepih priložnosti. Etien Velikonja je že v tretji minuti z roba kazenskega prostora streljal na gol, a meril previsoko. Sledila je priložnost Nebojše Kovačevića, ki ga je zaustavil zanesljivi Boban Savić, in priložnosti Enesa Demirovića. Najprej je njegov strel zaustavil velenjski vratar, po podaji Milana Osterca pa je iz ugodnega položaja z desetih metrov zgrešil.

Gostje so že na začetku tekme ostali brez kapetana Almirja Sulejmanoviča, ki se je poškodoval. Neizkoriščene priložnosti gostiteljev so Velenjčani kaznovali v 30. minuti, ko jih je v vodstvo popeljal Damjan Trifkovič, ki je pred dobrim tednom dopolnil 21. let. Trifkovič je z okoli 14 metrov natančno meril v spodnji desni kot vrat domačega vratarja Mitje Piriha. Vodstvo varovancev trenerja Marjana Pušnika, ki so bili po prvih dveh krogih brez točk na predzadnjem mestu, je v 44. minuti po podaji Trifkovića povišal 22-letni Edin Junuzović, ki je streljal s približno petih metrov.

Rudar zadržal vodstvo
Na začetku 2. polčasa je Savić strel Ostreca z glavo preusmeril v kot. Minuto kasneje so novogoričani v svojem kazenskem prostoru zrušili Trifkovića, sodnik pa je pokazal na belo točko. Enajstmetrovko je Denisu Grbiću goriški vratar odbil, Grbić pa je nato zadel prečko. Velenjčani so do konca tekme ubranili prednost dveh zadetkov in odbile vse napada gostiteljev.

Hit Gorica je pred dvema letoma svoj tretji zaporedni naslov proslavila prav na tekmi proti Velenjčanom, ki so tedaj zadnjič pred vrnitvijo v elito gostovali v Novi Gorici.

Preostale tekme 3. kola bodo v soboto in ponedeljek.

PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE, 3. krog

HIT GORICA - RUDAR 0:2 (0:2)
700; Trifkovič 30., Junuzović 44.
Grbić (Rudar) je v 48. minuti zastreljal 11-metrovko.