Steven Gerrard je z uspešno izvedeno enajstmetrovko prinesel polfinale Liverpoolu. Takole se je veselil z Johnom Arnejem Riisejem. Foto: Reuters
Rafael Benitez in Arsene Wenger
Mirni Rafa Benitez in razburjeni Arsene Wenger, ki bi skupaj s svojimi fanti težko doživel bolj grenak poraz. Foto: Reuters
Sami Hyypiä
34-letni finski veteran Sami Hyypiä je pokazal, da še zdaleč ni za staro šaro. Foto: EPA
Abou Diaby
21-letni Francoz Abou Diaby bi lahko bil eden od junakov velikega obračuna. Na njegovo žalost je bil njegov zadetek pirov ... Foto: Reuters
Ryan Babel
Rezervistu Ryanu Bablu je nepričakovano pripadla glavna vloga nepozabnega večera na Anfieldu. Foto: EPA
Ashley Cole, Michael Ballack in Michael Essien
Se bo Chelseaju v 4. poskusu uspelo uvrstiti v finale? Foto: EPA

Usoda in švedski sodnik Peter Fröjdfeldt sta se grdo poigrala s topničarji, ki so bili v 84. minuti na pragu raja, saj je Emmanuel Adebayor po prodoru Thea Walcotta v slogu Diega Maradone (košarkarski "coast to coast") izenačil na 2:2.

Bablov "igralski" vložek prepričal Šveda
Toda že v naslednji minuti so se gostje znašli v peklu. Kolo Toure je v kazenskem prostoru rahlo potegnil Ryana Babla, ki je hitro padel kot pokošen. Fröjdfeldt je (pre)strogo dosodil enajstmetroko, iz katere je zadel Steven Gerrard.

Zanimivo, da je enak oziroma še bolj očiten prekršek na prvi tekmi napravil Dirk Kuyt, a je takrat piščalka sodnika Pietra Vinka - someščana Kuyta - ostala nema ... Londončani so po šoku vse sile usmerili v napad, vendar neuspešno. V sodnikovem podaljšku je njihove upe iz "kontre" pokopal Babel.

Diaby vlil upanje na podvig
Sicer je Arsenal zelo dobro začel srečanje. Domače je stisnil na njihovo polovico in nizal obetavne akcije. V 13. minuti jim je uspelo izigrati obrambo rdečih. Aleksander Hleb je sijajno podal v kazenski prostor, kamor je vtekel Abou Diaby in precej z desne strani s silovitim strelom za vratnico matiral Pepeja Reino.

Mojstrstvo Hyypiä za 1:1
Zadetek je predramil Liverpool, ki je počasi vzpostavljal ravnotežje. Izenačujoči zadetek je prišel v 31. minuti. Steven Gerrard je s kota podal na rob kazenskega prostora, kjer je žogo z glavo pričakal finski veteran Sami Hyypiä in jo z mojstrskim strelom od vratnice poslal v mrežo. Zaspal je Philippe Senderos.

Torres iz obrata snel pajčevino
V drugem polčasu je pobudo prevzel Liverpool, a si večjih priložnosti ni priigral. Igra je bolj ali manj potekala med obema kazenskima prostoroma. V 69. minuti pa nova eksplozija navdušenja: Reina je poslal dolgo žogo v kazenski prostor gostov, kjer je po dobljenem zračnem dvoboju Petra Croucha žoga prišla do Fernanda Torresa, ki se je obrnil na levo, nato pa neubranljivo zadel levi zgornji kot vratarja Manuela Almunie. Malo kasneje se je na drugi strani izjemna priložnost ponudila Adebayorju, a je reprezentant Toga grdo zgrešil. Sledila je infarktna končnica po okusu Liverpoola ...

Polfinale Liverpol - Chelsea: Tretji del
Liverpool bo tako še tretjič v zadnjih štirih sezonah v polfinalu igral proti Chelseaju, ki je v obeh dosedanjih obračunih (2005 in 2007) potegnil krajši konec. Varovanci Avrahama Granta so proti Fenerbahčeju zlahka nadomestili zaostanek 1:2 s prve tekme. Že v 4. minuti je zadel Michael Ballack. Prosti strel z desne strani je izvajal Frank Lampard, v skoku pred turškim golom pa je bil najvišji Nemec, ki je z glavo matiral Volkana Demirela. Napredovanje je tri minute pred koncem potrdil Lampard. Pred tem je "vse" napravil Michael Essien. Londončani so si priigrali četrti polfinale v zadnjih petih sezonah. Potem ko se je na treningu poškodoval prvi vratar Petr Cech, so v 26. minuti ostali še brez Carla Cudicinija, ki si je nategnil kito. Zamenjal ga je Henrique Hilario, a ni imel veliko dela, saj je v okvir njegovih vrat priletel le en turški strel.