Rene Krhin
Rene Krhin je odigral en polčas. Foto: MMC RTV SLO
Marek Hamšik
Marek Hamšik se je takole veselil velike zmage v Torinu. Foto: EPA

Livorno po prihodu trenerja Serseja Cosmija (dve zmagi na dveh tekmah) ni več tako lahek zalogaj, kar so italijanski prvaki spoznali v prvem polčasu. Imeli so srečo, da se je končal z 0:0. Gostitelji so najnevarneje zapretili po prostem strelu Antonia Candreve, Julio Cesar je imel veliko težav. Jose Mourinho je spoznal, da je vrag odnesel šalo. Samuela Eto'oja, ki ga je hranil za sredin obračun Lige prvakov proti kijevskemu Dinamu, je poslal v igro namesto slovenskega mladca Reneja Krhina.

Milito začel, Maicon dokončal delo
Učinek je bil takojšen. Diego Milito je natančno zadel že po štirih minutah drugega dela. Delo je v sebi lastnem slogu dokončal branilec Maicon s strelom z levico deset minut pred koncem. "Danes smo tvegali z rotacijo. V prvem delu so bili bolje organizirani, vendar smo mi v drugem delu zaigrali po novem sistemu," je tekmo označil Mourinho.

Sampdoria lahko še zadovoljna s točko
Bari je iz Genoe odpotoval s točko po remiju brez golov. Sampdoria, ki jo je Juve sredi tedna povozil s 5:1, je imela po akcijah Danieleja Manninija in nekdanjega Barijevega dragulja Antonia Cassana žogo dvakrat v gostujoči mreži, a sta bila oba zadetka pravilno razveljavljena zaradi prepovedanega položaja. Ne pa tisti iz sodnikovega podaljška, ki so ga zabili gostje. Obenem je Barretto prav tako v sodnikovem podaljšku zastreljal še enajstmetrovko.

Juve prehitro končal tekmo
Stara dama si je proti Napoliju priigrala že udobno prednost dveh zadetkov (zadela sta Trezeguet z glavo in Giovinco po napaki gostujočega branilca Continija), ki pa je skopnela po prihodu Jesusa Datola na igrišče. Argentinski reprezentant je sam zadel v 64. minuti po akciji Mareka Hamšika, dvojno pa Slovaku s podajama vrnil v 59. in 81. minuti. "Prejeli smo bolečo zaušnico, vendar gremo naprej. Težko je analizirati, Napoli se nikoli ne preda," je bil razočaran domači trener Ciro Ferrara. Ekipa Walterja Mazzarrija je že sredi tedna po zaostanku z 0:2 dosegla točko proti Milanu.