Lionel Messi in Alexis Sanchez sta dosegla odločilna zadetka. Foto: EPA
Pred tekmo je Messi domačim navijačem pokazal Zlato žogo. Foto: EPA
Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain je zelo poživil igro Reala v drugem polčasu. Foto: Reuters
Tomer Hemed
Tomer Hemed je poskrbel za vodstvo Mallorce. Foto: Reuters

V prvem polčasu so bili gostje povsem enakovredni tekmec, priigrali pa so si kar nekaj nevarnih priložnosti, a povedla je Barca. V 10. minuti je Alexis Sanchez lepo našel Cesca Fabregasa, ki je zadel vratnico, odbito žogo pa je v prazno mrežo pospravil Xavi Hernandez.

Vsega dve minuti kasneje so Katalonci povišali prednost. Akcijo je pričel Andres Iniesta, ki je podal na levo, kjer je bil znova Alexis. Čilenec je z natančno podajo pred vrati našel Lionela Messija, ki mu ni bilo težko zadeti. Še pred odmorom je Betis prišel do zasluženega izenačenja. Napako Barcine obrambe je kaznoval Ruben Castro, ki po zaslugi Javierja Mascherana ni bil v prepovedanem položaju.

Santa Cruz zadel hitro po vstopu v igro
V drugem delu je Betis še naprej bil povsem enakovreden. V 52. minuti je Iniesta izgubil žogo, ki jo je globoko iz svoje polovice v protinapad popeljal rezervist Roque Santa Cruz. Podal je Rubnu Castru, ki mu je z leve vrnil žogo na rob kazenskega prostora, paragvajski napadalec pa je lepo zadel za 2:2.

Sledila je popolna ofenziva Barcelone. Andaluzijci so v 71. minuti ostali brez Maria, ki je podrl Messija in si prislužil drugi rumeni karton. Štiri minute kasneje so varovanci Pepa Guardiole izkoristili številčno premoč. Xavi je mojstrsko podal Alexisu, ki se je dobro znašel med dvema gostujočima branilcema in povedel Barco v vodstvo. Nekoliko nespretno je bo strelu Sancheza posredoval vratar Casto.

Končni izid srečanja je z zanesljivim izvajanjem enajstmetrovke postavil Messi. V kazenskem prostoru je pred tem z roko igral Chechu Dorado.

Popolna ofenziva se je Mourinhu obrestovala
Nogometaši madridskega Reala so v 19. krogu Primere division v napeti tekmi prišli do treh točk na Mallorci (1:2). Gostitelji so popustili v zadnjih 20 minutah.

Izbranci Joaquina Caparrosa so začeli zelo odločno. Victor Casadesus je imel dve lepi priložnosti, a je v 10. in 28. minuti meril mimo vrat. Šest minut pred odmorom je Mallorca zasluženo povedla. Chori Castro je z levico podal pred vrata, kjer je Tommer Hemed z glavo v padcu sijajno zatresel malo mrežico, Iker Casillas je bil nemočen. V zadnji minuti prvega dela je Xabi Alonso našel Sergia Ramosa, ki je z glavo stresel okvir vrat.

Velika napaka stranskega sodnika
Na začetku nadaljevanja je Jose Mourinho v igro poslal Gonzala Higuaina, a Mallorca je bila še vedno zelo nevarna. V 54. minuti je razigrani Hemed meril z glavo mimo vrat. Po uri igre je Victor Casadesus s svoje polovice stekel sam proti Casillasu, a je stranski sodnik videl nedovoljeni položaj - velika napaka.

Ronaldo v prečko
Mourinho je vse stavil na napad, vstopil je še Ricardo Kaka. V zadnjih 20 minutah so se gostitelji le še panično branili. V 72. minuti je Mesut Özil lepo zaposlil Higuaina, ki je z leve strani streljal, žoga je zadela Fernanda Damiana Tissoneja, preletela vratarja Duduja Aouateja in končala v mreži. Le tri minute pozneje je Cristiano Ronaldo silovito sprožil s 25 metrov, žoga je zelo zavila in končala v prečki.

Callejon odlično spremljal akcijo
Pet minut pred koncem je bil Ivan Ramis nepazljiv v kazenskem prostoru, mimo njega je švignil Higuain, strel Argentinca je Aouate še odbil. Vratar Mallorce je nato rešil še pred Karimom Benzemajem, a žoga se je odbila na drugo stran kazenskega prostora. Pritekel je Jose Callejon in z natančnim strelom ob vratnici zatresel mrežo.
Real in Barcelona se bosta v sredo pomerila v kraljevem pokalu.