Antonio Di Natale je z 11-m zanesljivo kaznoval neumnost vratarja Tottenhama Gomesa. Foto: Reuters
Vodilni gol Udineseja
Brazilec Gomes je lani v šestnajstini Pokala Uefa kot vratar PSV-ja z ubranjenimi 11-m pomagal izločiti Tottenham, tokrat pa je zakrivil najstrožjo kazen v korist Udineseja. Foto: Reuters
Alan Dzagojev in Wagner Love (CSKA Moskva)
Komaj 18-letni Alan Dzagojev (CSKA) je v treh minutah zabil dva zadetka Deportivu iz La Corune. Foto: Reuters
Filippo Inzaghi
Kdor zna, pač zna - Filippo Inzaghi. Foto: Reuters
Ndri Romaric
Ndri Romaric je za Sevillo zadel v 15., Renato v 16. minuti, Stuttgart pa je padel z 2:0. Foto: Reuters
Veselje knapov
Kuranyji je z lepim zadetkom z razdalje razveselil soigralce in prepolno AufSchalke Areno. Foto: Reuters

V drugorazrednem nogometnem tekmovanju imajo pravico nastopa le trije Slovenci. Udinese je gostil lodonski Tottenham, ki je v globoki krizi, ki so jo Videmčani še poglobili. V vratih drugega moštva Serie A je vso tekmo zelo zanesljivo branil Samir Handanovič, na klopi pa je zmago gostiteljev pospremil tudi mladi slovenski vratar Jan Koprivec.

Videmčani prežali na napake
Slovenski vratar je v 15. minuti ubranil nevaren poskus Aarona Lennona, na drugi strani pa je Heurelho Gomes po neumnem z rokami zaustavil Fabia Quagliarello. Zanesljivi izvajalec 11-m je bil Antonio Di Natale. Ko je Jamie O'Hara prejel rdeči karton je bilo upov za zadnje uvrščeno moštvo angleškega prvenstva konec. Blizu izenačenje je bil Daren Bent, a je "Sarma" njegov strel z glavo odbil, v protinapadu pa je Pepe je postavil piko na i uspešnemu večeru na Friuliju. V skupini D je zagrebški Dinamo ugnal Njimegen s 3:2, potem ko je še 10 minut pred koncem zaostajal z 1:2.

Milan brez težav na Nizozemskem
Mirnes Šišič
kot član Olympiacosa ni odpotoval na vroče gostovanje v Carigrad k Galatasaryju, ki je z zadetkom Harryja Kewella slavil z 1:0. Prvi favorit tekmovanja Milan po pričakovanjih ni imel težav na gostovanje, Heerenveen je klonil s 3:1, prvi zadetek rdeče-črnih je bil delo domačega branilca, nato pa sta se med strelce vpisasla Gennaro Gattuso in Pippo Inzaghi. Moskovski CSKA je na krilih 18-letnega Alan Dzagojeva s 3:0 premagal Deportivo.

40 ekip lovi 24 mest
Moštva, ki so razdeljena v osem skupin po pet, se bodo po enkrat pomerila z drug drugim. Prvi trije klubi iz posamezne skupine bodo napredovali v šestnajstino Pokala Uefa, kjer se jim bo pridružila še osmerica tretjeuvrščenih moštev iz Lige prvakov. Po letošnji sezoni se bo Pokal Uefa preoblikoval v Evropsko ligo.