Samir Handanović je po ubranjeni 11-metrovki takole prejel čestitke od Juta Nagatoma. Foto: EPA
Mauro Icardi je proti nekdanjemu klubu dosegel dva zadetka. Foto: EPA
Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain se je na srečanju proti Laziu veselil hat-tricka. Foto: EPA
Rodrigo Taddei in Francesco Totti
Rodrigo Taddei je ob sedmi zaporedni zmagi Rome zatresel mrežo za 1:0. Foto: EPA

Sodnik je na belo točko pokazal po prekršku Andree Ranocchie nad Danielejem Gastaldellom. "Sarma" je "prebral" namero argentinskega napadalca, ki je nizko streljal v njegovo desno stran.

Tedaj je Inter že vodil, v 13. minuti je zadel Mauro Icardi po predložku Rodriga Palacia z desne strani. Icardi je od januarja 2011 do junija lani nosil dres Sampdorie, zato je bil deležen posebne pozornosti domačih navijačev, ki ga niso sprejeli na najlepši način.
Vzrok za to je tudi obnogometno dogajanje, ki je zadnjih nekaj mesecev v ospredju zanimanja italijanskih medijev, ko je govor o Icardiju in njegovem rojaku Lopezu. Icardijevo dekle je namreč argentinska manekenka Wanda Nara, ki je bila prej pet let poročena z Lopezom in ima z njim tri otroke. Lopez pred tekmo zato ni želel stisniti roke nekdanjemu prijatelju Icardiju, ko mu jo je ta ponudil.
Izključitev Ederja
V 19. minuti je Sampdoria ostala z igralcem manj na zelenici, saj je moral zaradi drugega rumenega kartona predčasno pod prho Brazilec Eder. Ta je bil sicer predviden za izvajanje 11-metrovke, vendar jo je Lopez zaradi dvoboja z Icardijem izvedel sam.

Kljub številčni premoči Interja pa so bili do konca prvega polčasa veliko nevarnejši gostitelji, ki jih je ob odsotnosti kaznovanega trenerja Siniše Mihajlovića s klopi vodil Nenad Sakić. Handanović je kar s tremi izjemnimi obrambami preprečil izenačenje.

V 31. minuti je bil znova uspešnejši od Lopeza in žogo po njegovem strelu z roba kazenskega prostora odbil v kot. Štiri minute pozneje se je izkazal po prostem strelu Gianluce Sansoneja, v 45. minuti pa še po poskusu Roberta Soriana iz voleja po protinapadu.

Še en zadetek Icardija
V drugem polčasu je Inter le unovčil igralca več na igrišču. Najprej je na 0:2 povišal Walter Samuel z močnim in natančnim strelom z glavo po kotu, nekaj minut pozneje pa je Icardi po še eni podaji Palacia odločil zmagovalca. Palacio je dobrih deset minut pred koncem tekme postavil končni izid po akciji Rickyja Alvareza. Črno-modri so s tremi točkami naredili pomemben korak k uvrstitvi v Evropsko ligo.

Zmagi Napolija in Rome
Napoli je s hat-trickom Gonzala Higuaina v drugem polčasu s 4:2 premagal Lazio, ki je vodil z 0:1. Najlepši zadetek je dosegel Dries Mertens za izenačenje na 1:1 ob koncu prvega dela, ko je natančno meril tik pod stičišče vratnice in prečke.

Neapeljčani so se tako učvrstili na tretjem mestu. Drugouvrščena Roma je bila že v soboto s 3:1 boljša od Atalante in zdaj čaka na morebitni ponedeljkov spodrsljaj Juventusa v Vidmu. Če "stara dama" premaga Udinese, bo prvenstvo verjetno dokončno odločeno, v nasprotnem primeru pa bi lahko Rimljani, ki so tudi brez nekaj pomembnih odsotnih nogometašev (Pjanić, Destro, Florenzi, Benatia) zmagali sedmič zapored, še upali na "scudetto".

33. krog:
SASSUOLO - CAGLIARI 1:1 (1:0)
Zaza 36.; Ibraimi 47./11-m

ROMA - ATALANTA 3:1 (2:0)
Taddei 13., Ljajić 44., Gervinho 63.; Migliaccio 78.

BOLOGNA - PARMA 1:1 (1:0)
Cherubin 44.; Palladino 79.
Krhina (Bologna) ni bilo v ekipi.

TORINO - GENOA 2:1 (0:0)
Immobile 91., Cerci 93.; Gilardino 86.
Kurtića (Torino) zaradi poškodbe ni bilo v ekipi.

VERONA - FIORENTINA 3:5 (1:2)
Sala 14., Toni 73./11-m, Iturbe 90.; Caudrado 31., Aquilani 44., Valero 63., Matri 83., Aquilani 86.
RK: Donadel 69./Verona
Iličić (Fiorentina) je igral do 60. minute.

LIVORNO - CHIEVO 2:4 (2:3)
Siligardi 6., Paulinho 34./11-m; Paloschi 9., 45., 56./11-m, Thereau 23.
Cesar je igral vso tekmo, Lazarević (oba Chievo) je bil na klopi.

NAPOLI - LAZIO 4:2 (1:1)
Mertens 42., Higuain 50./11-m, 67., 90.; Lulić 21., Onazi 82.
RK: Cana 49./Lazio

SAMPDORIA - INTER 0:4 (0:1)
Icardi 13., 63., Samuel 61., Palacio 78.
RK: Eder 19./Sampdoria
Handanović (Inter) je branil vso tekmo in v 18. minuti obranil 11-m Maxiju Lopezu.

MILAN - CATANIA 1:0 (1:0)