Veselje vratarja Larsa Unnerstalla z navijači, ki so bučno proslavili prvo zmago nad večnimi tekmeci po skoraj treh letih. Foto: EPA
Ibrahim Afellay je z volejem utišal gledalce na stadionu Signal Iduna Park, sicer bolj znanem pod imenom Westfalenstadion. Foto: EPA
Veselje nogometašev Bayerna po zadetku Maria Mandžukića za vodstvo. Foto: EPA

Po derbiju Porurja varovanci Jürgena Kloppa za vodilnim Bayernom zaostajajo že za 12 točk. Bavarci igrajo odlično in težko je verjeti, da bi Dortmundčanom, ki so trenutno na četrtem mestu in imajo kar precej težav s poškodbami, uspelo velik zaostanek nadoknaditi. Schalke je po februarju 2010 prvič dobil derbi, ki velja za najbolj gorečega v Bundesligi.
Afellay načel mrežo Borussie
Goste je v 14. minuti v vodstvo popeljal Ibrahim Afellay. Nizozemec, ki v Gelsenkirchnu igra kot posojeni nogometaš Barcelone, je zadel z volejem, žoga pa je pot v mrežo našla s pomočjo vratnice. Tri minute po začetku drugega polčasa je Schalke še povečal prednost. Po izgubljeni žogi Marca Reusa je akcijo začel Lewis Holtby, protinapad pa je uspešno sklenil Marco Höger.
Osem minut pozneje je Borussio v igro po prostem strelu Reusa vrnil Robert Lewandowski. Do konca srečanja so si več priložnosti priigrali gostje, a sta bila Nizozemca Afellay in Klaas-Jan Huntelaar neuspešna.
Bayern s petardo do rekorda
Bayern je dobil dvoboj najboljših dveh obramb v Bundesligi letos. Bavarci so s kar 5:0 nadigrali Fortuno iz Düsseldorfa in s to tekmo postavili kar tri rekorde. Po osmih krogih imajo popoln izkupiček, kar je najboljši začetek v zgodovini nemškega prvenstva. Prav tako sta popravljena rekorda po danih (26) in prejetih (2) golih.
Nogometaši Bayerna so bili skozi vse srečanje gospodarji na zelenici, Manuel Neuer je bil praktično popolnoma brez dela. V 28. minuti jim je uspelo kronati svojo znatno premoč. Mrežo Fortune je načel Mario Mandžukić. Še v prvem polčasu je vodstvo povišal Brazilec Luiz Gustavo. V drugem polčasu se je z dvema goloma izkazal Thomas Müller, piko na i blesteči predstavi pa je postavil Rafinha. Za kar tri gole je podal Franck Ribery.