Miroslav Klose, Franck Ribery in Arjen Robben se veselijo izenačujočega zadetka, ki Bavarce ohranja na vrhu Bundeslige. Foto: Reuters
Jaroslav Drobny in Heiko Westermann
Zmagoviti zadetek Westermanna. Foto: EPA
Felix Magath
Varovanci Felixa Magatha so po številnih priložnostih tri minute pred koncem tekme le zatresli mrežo Berlinčanov. Foto: Reuters
Torsten Frings
Zaradi igranja z roko Tonona Geromela je sodnik pokazal na belo točko s katere je Frings zadel za zmago Werderja. Foto: Reuters
Vedad Ibišević
Vedad Ibišević je dosegel dva gola ob zmagi Hoffenheima s 5:1 nad Hamburgerjem. Foto: EPA

Hertha po porazu proti Schalkeju že 15. tekmo na domačem igrišču ostaja brez zmage. "Stara dama" je kljub boljšim priložnostim ostala brez zmage v vzdihljajih tekme. Obe moštvi sta se zavedali pomembnosti tekme, zato so uvodne minute prinesle pazljivo igro. Po četrt ure se je igra nekoliko odprla. Najprej je Theofanis Gekas z okoli šestih metrov žogo poslal čez vrata, na drugi strani pa je Kuranyi v 17. minuti s podobne razdalje z glavo streljal mimo leve vratnice. Le dve minuti pozneje so imeli gostje najlepšo priložnost ob protinapadu tri na tri, ko je Kevin Kuranyi iz obetavnega položaja znova prišel do strela. Z okoli 14 metrov je zadel le Lukasza Piszczeka, ki mu je stal na poti.

Sledili so številni dvoboji ena na ena in napačne podaje na obeh straneh. Po pol ure igre je imel ponovno priložnost Kuranyi, a se pri njegovem strelu vratar Jaroslav Drobny ni preveč namučil. Berlinčani kljub nekoliko aktivnejši igri proti dobro postavljenim Gelsenkirchnerjem niso mogli nevarneje zapretiti.

Usodo Berlinčanov zapečatil kapetan Schalkeja
Na začetku drugega polčasa Schalke ni bil daleč od vodstva. Hao Junmin je z leve nevarno streljal proti Drobnyju, ki pa se je izkazal z odlično obrambo. Varovanci trenerja Felixa Magatha so prevzeli niti igre v svoje roke, a domačih vrat niso resneje ogrozili. Neodločen izid ne bi zadovoljil nobenega moštva, zato je bilo jasno, da se bosta morali moštvi bolj odpreti. Usodo Berlinčanov je v 87. minuti zapečatil kapetan Heiko Westermann, ki je z leve poslal žogo do Vicenteja Sancheza ob daljši vratnici, kjer je bil najvišji v skoku Jefferson Farfan. Drobny je strel Perujca z glavo odbil pred sebe, kjer je stal Westermann, ki je Schalkeju zagotovil tesno, a pomembno zmago.

Bavarce remi ohranja na vrhu
Vodilni Bayern iz Münchna je v Mönchengladbachu naletel na dobro postavljeno moštvo Michaela Frontzecka, ki je bilo posebej nevarno iz protinapadov. Bavarci, ki so igrali brez kapetana Marka van Bommla, so začeli zelo samozavestno in pritisnili domače, pravih priložnosti pa si niso ustvarili. Še najbolj nevaren je bil strel Bastiana Schweinsteigerja z velike razdalje.

Ob polčasu je moral Louis van Gaal zamenjati poškodovanega Martina Demichelisa, namesto Argentinca je vstopil Diego Contento. Bavarci so tudi na začetku drugega dela igre igrali bolj napadalno, prvi zadetek pa so zadeli domači. Michael Bradley in Raul Bobadila sta podala do Marca Reusa, ki je bil hitrejši od Contenta in je s 15 metrov streljal v desni kot mimo Hans-Jörga Butta. Bayern je odgovoril s silnim napadom, van Gaal je v igro namesto Thomasa Müllerja poslal Miroslava Kloseja. Menjava se mu je obrestovala v 73. minuti. Philipp Lahm je poslal visoko žogo pred vrata, kjer je Klose z glavo izenačil.

Skrbi s poškodbami za van Gaala
Pred povratno tekmo polfinala Lige prvakov van Gaalu sive lase povzročata poškodbi mišice Demichelisa in Daniela van Buytna. Belgijec je poškodbo utrpel v 64. minuti po trku z Raulom Bobadillo. "Upam, da bo vsaj eden od njiju nared za torkovo tekmo v Franciji," upa trener Bayerna, ki v Lyonu ne bo mogel računati na Francka Riberyja, ker je ob zmagi Bavarcev proti Francozov (1:0) prejel rdeči karton.

Boj za naslov nemškega prvaka dva kroga pred koncam postaja izredno napet. Bavarci ostajajo na prvem mestu zaradi boljše razlike v golih .

NÜRNBERG - BORUSSIA DORTMUND 2:3 (1:1)
Frantz 30., Eigler 84.; Barrios 27., 62., 78.

HERTHA - SCHALKE 0:1 (0:0)
Westermann 87.

BAYER LEVERKUSEN - HANNOVER 3:0 (1:0)
Kiessling 25., 88./11-m, Kaplan 64.

MAINZ - EINTRACHT 3:3 (1:2)
Bance 45., 86., Simak 56.; Meier 13., 20., Korkmaz 62.

WERDER BREMEN - KÖLN 1:0 (0:0)
Frings 90.
RK: Geromel 90./Köln
Novakovič je igral do 77. minute. Brečko (oba Köln), ki je igral vso tekmo, je v 52. minuti prejel rumeni karton.

HOFFENHEIM - HSV 5:1 (3:0)
Ibišević 2., 11., Edu 31., 72., Salihović 77.; Tesche 65.
RK: Arslan 89./HSV

FREIBURG - WOLFSBURG 1:0 (1:0)