Kevin Kuranyi je že v prvem polčasu dvakrat matiral Reneja Adlerja. Foto: EPA
Manuel Neuer
Vratar Schalkeja Manuel Neuer se je po koncu tekme veselil z navijači. Foto: Reuters
Ciprian Marica
Ciprian Marica je bil mož odločitve na Allianz Areni. Foto: Reuters
Ivica Olić
Bayern je povedel z golom Ivice Olića, a nato vseeno doživel prvi domači poraz v letošnji sezoni. Foto: Reuters

Bavarci so doživeli že drug poraz v Bundesligi zapored. V sredo so v pokalnem trilerju izločili Schalke z izjemnim golom Arjena Robbna v 112. minuti. Trener Louis van Gaal je pred obračunom Lige prvakov z Manchester Unitedom v torek zvečer hotel malce odpočiti Robbna in Francka Riberyja, ki sta začela na klopi.

Gol Olića ni zmedel Stuttgarta
Gostje, ki so v osmini finala Lige prvakov izpadli proti Barceloni, se niti slučajno niso prišli v München branit. Že na začetku tekme so imeli več od igre, v 24. minuti pa je Sami Khedira s strelom z 20 metrov ogrel dlani Hansa-Jörga Butta. V 32. minuti so gostitelji povedli, Daniel Pranjić je z leve strani podal predložek pred vrata, kjer je Ivica Olić z drsečim štartom poslal žogo pod prečko. Štiri minute pred odmorom so gostje izenačili pred Christiana Träscha, ki je ustrelil s 25 metrov, žoga je zadel Holgerja Badtuberja v hrbet in prelisičila Butta, ki je stal na napačni nogi.

Na začetku drugega polčasa sta vstopila Robben in Ribery, prav Francoz je na desni strani slabo pokril Cacauja, ki je neoviran podal žogo v kazenski prostor, kjer je obramba Bayerna popolnoma pozabila na Cipriana Marico. Romunski napadalec je neoviran z glavo zatresel mrežo s pol metra. Gostitelji so nato vse sile usmerili v napad, a po poškodbi Robbna (verjetno bo moral izpustiti tekmo proti Manchester Unitedu) ostali le z deseterico (van Gaal je izkoristil vse tri menjave). V napad se je preselil tudi visoki van Buyten, a z Miroslavom Klosejem nikakor nista uspela matirati Jensa Lehmanna.

Schalke lovi prvi naslov po 52 letih
Prav nič se napori v pokalu niso poznali Schalkeju, ki je z izjemno igro odnesel točke z BayArene (0:2). V 11. minuti je Benedikt Höwedes z desne strani poslal predložek pred vrata, Edu je prepustil žogo Kevinu Kuranyiju, ki jo je z desnico poslal pod prečko. Priložnost za povišanje vodstva je kmalu zatem zamudil Marcelo Bordon z glavo, razigrani Kuranyi pa je bil še enkrat natančen v 27. minuti. Jefferson Farfan je z desne strani podal žogo v kazenski prostor, kjer je Kuranyi popolnoma neoviran zatresel mrežo z glavo.

"Lekarnarji", ki so v spomladanskem delu popustili, so bili tudi v nadaljevanju brez moči in bi lahko prejeli še kakšen zadetek. Schalke ima pred velikim derbijem z Bayernom naslednjo soboto v Veltins Areni dve točki naskoka in sanje o prvem naslovu nemškega prvaka po letu 1958 so dovoljene.

Köln z visoko zmago v varni sredini lestvice
V izjemno pomembni v boju za obstanek je Köln gladko osvojil vse tri točke v Hannovru (1:4). Že v prve pol ure so varovanci Zvonimirja Solda zadeli trikrat. Zoran Tošić je zadel po lepi samostojni akciji, Armando Petit je bil natančen z levico, v 28. minuti pa je bil z bele točke natančen Milivoje Novakovič. Slovenski napadalec je moral najstrožjo kazen streljati dvakrat, ker so prvič igralci Kölna prehitro stekli v kazenski prostor. Hanno Balitsch je pred tem z roko odbil žogo v kazenskem prostoru, v zadnji minuti prvega dela pa si je prislužil še drugi rumeni karton in srečanje je bilo odločeno. Razigrani Tošić je v 71. minuti le še potrdil visoko zmago Kölna.