Frank Schäfer
Trener Kölna Frank Schäfer je lahko zelo zadovoljen s predstavami svojih varovancev po zimskem premoru. Foto: EPA
Arjen Robben
Arjen Robben je bil neustavljiv. Foto: EPA

Slovenski napadalec je v 26. krogu nemškega prvenstva dosegel zadnja dva gola na tekmi. Obakrat je zadel iz bližine. V 79. minuti z nogo po podaji Lukasa Podolskega z leve strani, deset minut pozneje pa je žogo poslal v mrežo z ramo po predložku Adila Chihija z desne strani. To so vsekakor dobre novice za selektorja Matjaža Keka pred bližnjima kvalifikacijskima srečanjema proti Italiji in Severni Irski, medtem ko ima precej več skrbi zaradi poškodbe Tima Matavža.
Novaković je zabil svoj deseti in enajsti zadetek letos. Šest jih je dosegel v zadnjih šestih krogih. Po dva je pred domačimi navijači spravil tudi v mrežo Bayerna in Mainza prejšnji mesec.

Petit načel mrežo s prostega strela
Hannover je prvič po petih tekmah (štiri zmage) ostal praznih rok. Nazadnje so nogometaši s severa Nemčije v prejšnjem krogu pred domačimi navijači s 3:1 na kolena spravili tudi Bayern.
Tudi tokrat so imeli v prvem polčasu več od igre (gostitelje je nekajkrat rešil vratar Michael Rensing), a je Köln v 35. minuti s prostega strela z 18 metrov popeljal v vodstvo Armando Petit, ki je zadel levi spodnji kot vrat slabo postavljenega vratarja Rona Roberta Zielerja. Na 2:0 je v 60. minuti povišal Lukas Podolski. V zadnje pol ure je na zelenici praktično igral samo še Köln in si z dvema goloma "Nove" priboril izdatno zmago.
Hat-trick Robbna na Allianz Areni
Nogometaši Bayerna so po treh zaporednih porazih vso jezo stresli nad igralce Hamburga. Na Allianz Areni so jih odpihnili kar s 6:0. Blestela je naveza Arjen Robben-Franck Ribery. Nizozemec je v 40. minuti izkoristil podajo Francoza in z levico z desetih metrov poslal žogo pod prečko. Na 2:0 je Robben povišal s prostega strela v 47. minuti. Osem minut zatem je Ribery znova premešal obrambo gostov in v sredini našel Robbena, ki je zlahka zatresel mrežo. V 64. minuti sta bili vlogi zamenjani, Robben je v prazen prostor poslal žogo do Riberyja, ki je matiral Francka Rosta. "Petarda" je odjeknila enajst minut pred koncem, ko je bil natančen Thomas Müller po podaji rezervista Hamita Altintopa. Piko na i je črnemu popoldnevu postavil Heiko Westermann, ki je potisnil žogo v svojo mrežo po prodoru Riberyja.
Bavarci se bodo v torek na izjemno pomembni tekmi osmine finala Lige prvakov srečali z Interjem. Prvo tekmo so dobili z 1:0.