Mario Gomez je bil lani najboljši strelec Bundeslige, tudi letošnjo sezono pa je začel sanjsko - dosegel je že osem golov. Foto: Reuters
Karl-Heinz Rummenigge, Karl Hopfner, Uli Höness
Predsednik Uli Hoeness je zelo zadovoljen z začetkom nove sezone, potem ko je imel Louisa van Gaala do vrha glave. Foto: Reuters
Arjen Robben
Arjen Robben zaradi poškodbe golenice ni igral. V treh sezonah je odigral le 58 izmed 106 uradnih tekem za Bayern. Tudi v sredo proti Villarrealu bo manjkal. Foto: Reuters
Peter Niemeyer
Peter Niemeyer se je najbolje znašel v gneči pred vrati Borussie. Hertha je zelo dobro začela sezono. Foto: Reuters
Claudio Pizarro
Claudio Pizarro je z dvema goloma zadal nov udarec Hamburgu, ki je z le eno točko na zadnjem mestu na lestvici. Foto: EPA

Lani so Bavarci že po sedmih krogih za dortmundsko Borussio zaostajali ogromnih deset točk in povratka na vrh Bundeslige ni bilo več. Letos je slika popolnoma drugačna, navijači na Allianz Areni uživajo v galapredstavah, Borussia pa je doma izgubila prvič po uvodnem porazu v lanski sezoni proti Bayerju iz Leverkusna (0:2); prvaki so že pet točk za Bayernom.

Brazilec Raffael premešal obrambo rumeno-črnih
Berlinčani so se na kultnem Westfalnu v prvem delu disciplinirano branili. V 49. minuti je Raffael s sredine igrišča silovito potegnil mimo Matsa Hummelsa in Nevena Subotića, sam se je znašel pred Romanom Weidenfellerjem, ki je njegov strel uspel odbiti, a le v branilca Marcela Schmelzerja, žoga pa se je nato odbila naravnost do Raffaela, ki jo je poslal v prazno mrežo. Razigrani Brazilec je v 56. minuti po podaji Patricka Eberta s petih metrov stresel prečko.

Prvaki so se prebudili prepozno
Borussia je poskušala s streli od daleč, Sven Bender je v 71. minuti z desnico s 25 metrov zadel prečko. Gostje so se popolnoma osredotočili na protinapade. Raffael je v 78. minuti žogo z leve strani že poslal med nogama domačega vratarja, a je zadel le vratnico. Devet minut pred koncem je po kotu kapetan Herthe Andre Mijatović streljal z glavo, Weidenfeller je žogo odbil, a le do Petra Niemeyerja, ki jo je z bližine potisnil prek golove črte. Dve minuti pred koncem je po prostem strelu Antonia da Silve z glavo znižal Robert Lewandowski. V zaključku so rumeno-črni močno pritisnili, a tudi v štirih minutah sodnikovega dodatka niso prišli do izenačenja.

Pri Borussii je bilo močno čutiti odsotnost kaznovanega Maria Götzeja, v torek pa v Porurje prihaja Arsenal, in s tako igro ne bo točk v Ligi prvakov.

Šov naveze Ribery-Gomez
V Münchnu je bil Freiburg popolnoma nemočen, na trenutke je deloval kot kakšen petoligaš. 22-kratni nemški prvaki so napadli z vsemi močmi. To se je obrestovalo že v 8. minuti. Thomas Müller je podal v prazen prostor, na robu kazenskega prostora bi Toni Kroos že lahko neoviran streljal, a je nesebično podal do Gomeza, ki je še podstavil desnico in poslal žogo v prazno mrežo. Pritisk se je stopnjeval, sredi polčasa je Gomez podal Riberyju, ki je bil v prepovedanem položaju, a stranski sodnik tega ni opazil. Francoz je s peto atraktivno zatresel mrežo.

Celo branilec Rafinha je v 39. minuti zadel vratnico. Štiri minute pred odmorom si je Ribery zaustavil žogo na robu kazenskega prostora, osmešil okamenelega branilca Maximiliana Nicuja in z diagonalnim strelom z levico povišal izkupiček na 3:0. Aplavz na odprti sceni ob polčasu na razprodani Allianz Areni.

Polom Freiburga v nadaljevanju
V 52. minuti je bil odpor gostov strt. Ribery je brez težav prišel v kazenski prostor in podal do osamljenega Gomeza, ki je z levico zlahka zadel. Tri minute zatem je Ribery znova podal proti Gomezu, vmes je prišel kapetan Freiburga Oliver Barth, ki je tako nespretno izbil žogo, da je zadela Gomeza v nogo in v loku preletela vratarja Oliverja Baumanna. V 71. minuti je rezervist Garra Dembele podrl Müllerja, z bele točke je na 6:0 povišal Gomez, ki je v letošnji sezoni dosegel že osem golov.

Heynckes preporodil ekipo
Nasmejani Jupp Heynckes je četrt ure pred koncem iz igre potegnil junaka popoldneva Gomeza in Riberyja, vstopila sta David Alaba in Nils Petersen, ki je v zadnji minuti z bližine postavil piko na i po podaji Bastiana Schweinsteigerja.

Takšnega nogometa pod vodstvom Jürgena Klinsmanna in Louisa van Gaala niti slučajno ni bilo mogoče videti. "Zvezda juga" (ena izmed himen Bayerna) je znova visoko na bavarskem nebu. V sredo se začenja Liga prvakov z neugodnim gostovanjem pri Villarrealu.

Nov poraz Kölna, tokrat z Nürnbergom
Köln je doma izgubil proti Nürnbergu z 1:2, potem ko je za goste kar dvakrat z bele točke zadel Timmy Simons. Nemoč gostiteljev je v 75. minuti po grobi igre "kronal" slovenski reprezentant Mišo Brečko z rdečim kartonom. Milivoje Novaković je odigral celo tekmo.