Benjamin Šeško in Kevin Kampl se veselita zmage na stadionu an der Hafenstrasse v Essnu. Foto: Reuters

Gostitelji so pred 17.000 gledalci na stadionu an der Hafenstrasse povedli že v 2. minuti, ko je Nizozemec Ramien Safi z desno nogo ukanil Petra Gulacsija v vratih rdečih bikov. Leipzig je izenačil v 12. minuti, ko je Amadou Haidara z desne strani poslal predložek pred vrata, Šeško pa je s petih metrov z glavo zatresel mrežo.

Amadou Haidara in Šeško sta odlično sodelovala pri akciji za 1:1. Foto: Reuters

Varovanci Marca Roseja, ki imajo tudi letos v Bundesligi visoke cilje, so povedli pet minut pred odmorom. Lois Openda je bil natančen z levico po podaji Šeška.

Essnu je uspelo držati priključek vse do 84. minute, ko je Xavi Simons podal do Antonia Nuse. Norveški napadalec je z levo nogo povišal na 1:3 le nekaj sekund po vstopu v igro. Končni izid je postavil Simons tri minute pred koncem.

Šeško je igral do 83. minute, ko ga je zamenjal Andre Silva. Kevin Kampl je odigral vseh 90 minut za rdeče bike.

Leipzig bo prihodnjo soboto v 1. krogu nove sezone Bundeslige gostil Bochum.

Gol in podaja Šeška za zmago Leipziga v uvodnem krogu nemškega pokala
Nogometaši Bayerna so pozdravili svoje navijače. Foto: Reuters

Müller v uvodne četrt ure dosegel dva gola ob debiju Kompanyja
Vincent Kompany je z zmago debitiral na klopi Bayerna. Nemški klub z največ trofejami je v prvem krogu pokala s 4:0 v gosteh premagal Ulm.

Kompany je trenersko kariero začel v Anderlechtu, nazadnje pa je deloval v Burnleyju. Foto: Reuters

Vsega je bilo konec po le nekaj minutah, ko je Thomas Müller hitro dosegel dva gola (12. in 14. minuta), s čimer je tudi postavil izid polčasa. Ob koncu tekme sta se med strelce vpisala še Kingsley Coman (79. minuta) in Harry Kane (93. minuta).

Prvič po letu 2012 brez lovorike
Vincent Kompany ima pred seboj težko nalogo, saj delo v bavarski prestolnici pogosto zahteva uspeh in lovorike. Lani je Bayern prvič po sezoni 2012 ostal brez ene same lovorike.

Strm vzpon Ulma
Tekmo si je ogledalo 15.000 gledalcev, ki si obetajo zanimivo sezono, saj bodo po dolgem času igrali v 2. ligi. Med letoma 2001 in 2023 so kolobarili med četrto in peto ligo, lani so se prebili v tretjo ligo, pred nekaj meseci pa v drugo ligo.