Jonathan Pablo Bottinelli je dosegel odločilni zadetek v Genovi in Sampdorii zagotovil šestnajstino finala Pokala Uefa. Foto: EPA
Jonathan Pablo Bottinelli
Igralci Sampdorie se veselijo zmage nad Sevillo. Foto: EPA
Mateja Kežman in Peguy Luyindula
Mateja Kežman in Peguy Luyindula sta bila junaka na Parku Princev. Foto: EPA
Sampdoria izločila Sevillo

Andaluzijci, ki so bili v Pokalu Uefa najboljši leta 2006 in 2007, so držali točko na stadionu Luigi Ferraris, ko jih je pokopal rezervist Bottinelli. Vstopil je v 62. minuti. Napredovanje si je zagotovil tudi Stuttgart, ki je s 3:0 odpravil Standard in Liega.

Paris SG dosegel več golov od Santanderja
V skupini A je Paris SG razbil Twente s 4:0 in si s prvo zmago zagotovil prezimitev v Evropi. Junak je bil Peguy Luyindula z dvema zadetkoma. Izpadla sta Schalke in Santander. Španci so lovili visoko zmago proti Manchester Cityjem in vse je kazalo odlično do zadnjih desetih minut tekme. Najprej so njihovi tekmeci v Parizu zabili dva gola, v sodnikovem podaljšku pa je v Santanderju zadel Felipe Caicedo in pokopal vse upe Racinga.

Udinese klonil brez Handanoviča
Udinese si je uvrstitev med 32 zagotovil že po treh tekmah, tako da mu obračun proti nizozemskemu NEC-u ni pomenil veliko. Nosilci igre Videmčanov so počivali, Samir Handanovič je bil na klopi, medtem ko Jana Koprivca ni bilo niti na njej. Tekma, ki je bila mnogo bolj pomembna za Nizozemce, saj so lovili zmago in tretje mesto v skupini D. Z zmago z 2:0 in ob neodločenemu izidu moskovskega Spartaka proti Tottenhamu (2:2) jim je uspelo napredovati.

V odločilni tekmi skupine B je Olympiacos v drugem polčasu nadigral Hertho (4:0).

Žreb parov šestnajstine finala, ki bodo na sporedu 18. in 25. februarja, bo v petek ob 13.00 v Nyonu.

5. krog, skupina A:
PARIS SG - TWENTE 4:0 (2:0)
Luyindula 8., 86., Sessagnon 23., Kežman 84.
Kežman je v 84. minuti zapravil 11-m.

SANTANDER - MANCHESTER CITY 3:1 (2:0)
Pereira 20., Serrano 30., Esprin 54.; Caicedo 92.

OLYMPIACOS - HERTHA 4:0 (0:0)
Dudu 55., Galletti 68./11-m, Torosidis 87., Diogo 88.

TOTTENHAM - SPARTAK MOSKVA 2:2 (0:2)
Modrić 68., Huddlestone 74.; Dzyuba 23., 33.

NEC NIJMEGEN - UDINESE 2:0 (0:0)
John 75., van Beukering 78.

UDINESE * 4 3 0 1 6:4 9 TOTTENHAM * 4 2 1 1 7:4 7 NEC NIJMEGEN * 4 2 0 2 6:5 6 SPARTAK MOSKVA 4 1 1 2 5:6 4 DINAMO ZAGREB 4 1 0 3 4:9 3 * - v šestnajstini finala