Davor Škerjanc je v 11. minuti z desnico zatresel mrežo Nove Gorice. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Dušan Kosič
Dušan Kosič je v spomladanskem delu lahko zelo zadovoljen s svojimi izbranci. Olimpija je še brez poraza. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Olimpija nadaljuje zmagovito serijo
Celjani ugnali Triglav

Ljubljančani proti Novogoričanom po vrnitvi v Prvo ligo niso izgubili niti enkrat. Zeleno-beli so se približali tretjemu Kopru, ki ima s tekmo manj le še dve točki več. Zmaji tako ostajajo v igri za mesta v Evropi. Nova Gorica, ki je doživela 11. poraz v sezoni, je ostala na petem mestu.
Vršič zrežiral gol Škerjanca
Ljubljančani so v 11. minuti prišli do vodstva. Tomo Šokota je z leve strani kazenskega prostora podal do Dareta Vršiča. Odlični vezist je s prsmi žogo usmeril proti Davorju Škerjancu, ki je z dobrih desetih metrov zadel za 1:0. Olimpija je imela v nadaljevanju nove priložnosti, akcije so s streli zaključili Škerjanc v 16., Milan Anđelković v 17. in Vršič v 20. minuti, a je ob dobrem posredovanju Vasje Simčiča ostalo pri 1:0. Na drugi strani sta poskusila Miha Mevlja in Admir Kršić, v 30. minuti pa je za nekaj centimetrov previsoko meril še Škerjanc.

Botonjić ni dopustil izenačenja
V drugem polčasu so Novogoričani zaigrali napadalneje. V 52. minuti je Alen Jogan po kotu s strelom z glavo za malo zgrešil vrata. Na drugi strani je v tem delu igre prvi zapretil Dalibor Radujko, ki je v 54. minuti prav tako z glavo meril čez gol. V 69. minuti se je zeleno-belim ponudila nova izjemna priložnost, ko je Škerjanc že preigral Simčiča, a mu nato z leve strani ni uspelo zadeti praznih goriških vrat. V 72. minuti je s prostega strela s 25 metrov poskusil Goran Galešić, vendar je Damir Botonjić žogo na atraktiven način zadržal. Botonjić je bil uspešen tudi v 81. minuti, ko ga je s prostega strela testiral še veteran Enes Demirović.
Beršnjak junak v Celju
Celjani so se z zelo pomembno zmago od Triglava oddaljili za štiri točke in ostajajo na sedmem mestu. Tekma se je začela s pobudo Celjanov, povedli so v 44. minuti, ko je po podaji Romana Bezjaka akcijo učinkovito končal Dominik Beršnjak. Gostje so imeli najlepšo priložnost v 36. minuti, ko je strel Dragana Ovčine obranil Amel Mujčinović.

Tudi v drugem polčasu so bili boljši gostitelji, ki pa razen poskusa Bezjaka v 56. minuti niso sprožili nevarnejšega strela. Kranjčani so zapretili prek Bernarda Stjepanovića v 63. minuti. Odločitev je padla 12 minut pred koncem, ko je bil po podaji Zorana Pavloviča z glavo natančen Beršnjak.