Amauri prihaja v pravo formo. Foto: Reuters
Christian Maggio
Christian Maggio je Napoliju zagotovil dragoceno zmago v Firencah. Foto: EPA
Alessandro Nesta
Alessandro Nesta pri 33 letih še ni za v staro šaro. Foto: Reuters

Po štirih tekmah brez zmage v Serie A so Torinčani v 9. krogu končno osvojili vse tri točke. Veliko priložnosti si niso pripravili, a dovolj je bil gol v 72. minuti, ko je bil Amauri v kazenskem prostoru višji od dveh domačih branilcev in z glavo zastresel mrežo po prostem strelu Diega.
Tudi Livorno in Napoli slavila v gosteh
Siena je na lestvici zadnja, saj jo je s presenetljivo zmago z 1:0 proti Romi prehitel Livorno. Na Olimpicu je Rimljane v 40. minuti pokopal njihov nekdanji soigralec Francesco Tavano. Novi trener Livorna Serse Cosmi je bil tako uspešen že ob debiju na novem delovnem mestu, čeprav je bil sredi drugega polčasa izključen vratar Livorna Alfonso De Lucia. Mirko Vučinić je imel v 56. minuti najlepšo priložnost za izenačenje, a je zadel le vratnico.

Napoli je prvič v zadnjih 12 mesecih slavil v gosteh. Z golom Christiana Maggia v 88. minuti je zmagal v Firencah. Fiorentina je doma klonila prvič v letošnjem prvenstvu. Neapeljčani bi lahko povedli že v 80. minuti, a je Sebastien Frey ubranil 11-metrovko Fabiu Quagliarelli.

"Sarma" brez moči pri odbiti žogi
Fiorentino je na lestvici na 4. mestu pri 15 točkah ujel Palermo, ki je bil z 1:0 boljši od Udineseja. Siciljanci so do zmage srečno prišli tri minute do konca, ko se je žoga po strelu z voleja Cesareja Bovoja odbila od Kwadwa Asamoaha, spremenila smer in presenetila nemočnega Samirja Handanoviča. Gostje, ki so doživeli tretji zaporedni poraz, so bili do tedaj nevarnejši, a jih je v obup spravljal domači vratar Salvatore Sirigu.
Nesta junak v Veroni
15 točk ima tudi Milan, ki je tako kot v sredo v Madridu zmagal po preobratu v 2. polčasu. V Veroni je Chievo potopil Alessandro Nesta z zadetkoma z glavo v 81. in 92. minuti. Vratar Dida se je izkazal z nekaj sijajnimi obrambami. V 91. minuti je zmago Chieva z 2:1 preprečil z ubranjenim strelom Pabla Granocheja z nekaj metrov!

Na vrhu lestvice sta še naprej Inter in Sampdoria, ki sta svojo nalogo opravila že v soboto. Varovanci Joseja Mourinha, ki je v 85. minuti na igrišče drugič letos poslal Reneja Krhina, so z 2:1 premagali Catanio, nogometaši iz Genove pa s 4:1 Bologno.