Argentinec Ricardo Alvarez in Nizozemec Wesley Sneijder sta Inter približala mestom, ki vodijo v Ligo prvakov. Foto: EPA
Danilo
Brazilski branilec Danilo je dosegel najlepši gol na tekmi v Vidmu, kar pa je zanj in Udinese slaba tolažba. Foto: EPA
Claudio Marchisio in Marco Borriello
Claudio Marchisio objema Marca Borriella, ki je zabil prvi gol za Juventus, odkar je januarja kot posojen igralec Rome prišel v Torino. Z zadetkom je tudi popravil spodrsljaj Andrea Pirle, ki je v 8. minuti zapravil enajstmetrovko. Foto: EPA
Kevin-Prince Boateng
Kevin-Prince Boateng je na daljši vratnici žogo po predložku Zlatana Ibrahimovića poslal med nogami Sebastiena Freya v mrežo. Foto: EPA

Udinese je dobro začel srečanje, saj je že v 6. minuti po atraktivni podaji Antonia Di Nataleja s peto Brazilec Danilo z roba kazenskega prostora neubranljivo zadel mrežo. Žoga se je v mrežo odbila od desne vratnice Julia Cesarja.

Sneijder presenetil Handanovića
Inter je izenačil le štiri minute pozneje, ko je Wesley Sneijder z okoli 20 metrov sprožil po tleh, žoga pa je Samirju Handanoviću med rokavicama ušla v mrežo. "Sarma" s tem posredovanjem zagotovo ni bil zadovoljen. V 28. minuti je Sneijder zadel še drugič. Diego Milito je na desni strani kazenskega prostora iz igre vrgel dva branilca, nato pa podal na drugo stran, kjer je osamljeni Nizozemec s prefinjenim lobom matiral Handanovića. Izid tekme je v 38. minuti po samostojni akciji postavil Ricardo Alvarez, ki je preigral Edgarja Barreta, nato pa zadel z diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora. Žoga se je v mrežo odbila od Handanovićeve desne vratnice.

Juventus in Milan zmagala z 1:0
Vodilni Juventus se je dolgo mučil z zadnjeuvrščeno Ceseno. Naposled je njen odpor v 80. minuti strl Marco Borriello. Torinčani so s tem izenačili rekord Milana iz sezone 1991/92, saj so neporaženi na prvih 34 tekmah prvenstva. "Stara dama" je tako ohranila tri točke prednosti pred Milanom, ki je prav tako zmagal z 1:0. Odločilni gol je padel še pozneje kot v Ceseni, saj je Kevin-Prince Boateng zadel v 86. minuti. Genoa je od 72. minute igrala brez Boška Jankovića. Valter Birsa je pod novim trenerjem Luigijem De Caniem začel v prvi enajsterici Genoe in zelo dobro igral 69 minut.

Poraza Chieva in Palerma
Od drugih Slovencev v Serii A sta tokrat igrala še Boštjan Cesar, ki je za Chievo ob porazu z Atalanto (1:0) na zelenici preživel vso tekmo, medtem ko Bojana Jokića ni bilo v postavi. Josip Iličić je s Palermom izgubil proti Parmi (1:2). Kranjčan je igral od 65. minute, Armina Bačinovića pa ni bilo v postavi.