Nuri Sahin je vsaj za en dan popeljal Borussio na vrh lestvice. Foto: EPA
Lukas Podolski
Lukas Podolski je izenačil z močnim strelom z roba kazenskega prostora. Foto: Reuters
Zvonimir Soldo
Zvonimir Soldo ne najde prave rešitve za Köln. Foto: Reuters

Evropski prvaki iz leta 1997 so zmagali že sedmič zapored in imajo že 21 točk. Strokovnjaki jih imajo za najbolj resne kandidate za naslov, ki so ga nazadnje osvojili leta 2002. Popolnoma drugačna slika je v Kölnu, pet točk po osmih krogih je zelo slab izkupiček. Soldo je Milivoja Novakoviča poslal v igro šele v 78. minuti, potem ko se je dlje časa v močnem nalivu ogreval v drugem polčasu. "Nova" je poživil igro, saj Lukas Podolski ni bil več sam v napadu. Mišo Brečko je igral vso tekmo.

Razbita šipa avtobusa le še podžgala goste
Že pred srečanjem so gostje doživeli šok. Neki navijač Kölna je pritekel iz gozda in v avtobus Borussie vrgel velik kamen. Šipa se je razbila in šokirani varovanci Jürgena Kloppa so jezni prišli že na stadion. V 10. minuti je Podolski z 18 metrov stresel prečko, odbito žogo je poskušal v mrežo pospraviti Christian Clemens, a je vratar Borussie Roman Weidenfeller odlično posredoval. Rumeno-črni so se prebudili v 17. minuti, ko je Lucas Barrios z glavo zadel okvir vrat. Tri minute zatem je hitri Japonec Šindži Kagava z leve strani podal pred vrata, Barrios je z glavo podal do Jakuba Blaszczykowskega, ki je s kolenom zatresel mrežo. Gostitelji so do odmora pritisnili, a je bil sijajni Weidenfeller vedno na pravem mestu.

Evrogol Podolskega za 1:1
V 57. minuti je imel Adam Matuschyk lepo priložnost za izenačenje, a je s šestih metrov z glavo meril za las previsoko. Petit je s prostega strel znova ogrel dlani Weidenfellerja. V 78. minuti se je Soldo le odzval in Portugalca zamenjal z Novakovičem. Osem minut pred koncem je hrvaški vratar Miro Varvodić (prvi čuvaj mreže Faryd Mondragon je na zadnjih tekmah branil slabo in ni bil niti v kadru) poslal žogo izpred svojih vrat, branilec Mats Hummels jo je z glavo izbil naravnost na nogo Podolskega. Napadalec je z roba kazenskega prostora žogo s hitrostjo 110 km/h uro poslal pod prečko.

Sahin na najslajši način odgovoril "Poldiju"
50.000 gledalcev je zahtevalo vse tri točke. Novakovič je z glavo podaljšal do "Poldija", ki je zatresel mrežo, a je bil v nedovoljenem položaju. V zadnji minuti je Podolski podrl Sahina, s katerim sta se močno sprla in prejela rumena kartona. Podolski mu je kazal tri prste, saj so Nemci s 3:0 odpravili Turke v soboto v Berlinu v kvalifikacijah za Euro 2012. V 91. minuti je rezervist Mario Götze z leve strani podal pred vrata, kjer je prav Sahin s petih metrov matiral Varvodića. Zadetek je proslavil tik pred očmi jeznega Podolskega. Svojeglavi napadalec je po tekmi odrinil novinarja, v Kölnu pa lahko pričakujemo še zelo napetoa jesen.