Didier Drogba je prikazal daleč najboljšo igro v letošnji sezoni. Dosegel je dva zadetka in podal pri tretjem. Foto: EPA
Jakub Blaszcykowski
Jakub Blaszcykowski in trener Jürgen Klopp se veselita prvega gola za Borussio. Foto: EPA
Nogometaši Porta so bili po remiju z Zenitom zelo razočarani. Foto: EPA

Modri so bili pred zadnjim krogom skupinskega dela Lige prvakov pod pritiskom. Za napredovanje jim je zadostovala zmaga ali pa remi brez golov. Z izjemno igro je blestel napadalec iz Slonokoščene obale, ki je tudi podal za gol Ramiresa. Bayer je v Belgiji le remiziral z Genkom (1:1) in "lekarnarji" so se morali zadovoljiti z drugim mestom.

Drogba hitro zatresel mrežo
Modri so začeli silovito. V 3. minuti je z leve strani podal Daniel Sturridge, Juan Mata je podaljšal do Drogbaja, ki je z levico poslal žogo v malo mrežico. Vratar Diego Alves je bil prekratek. Valencia ni bila šokirana, že v naslednji akciji je Jordi Alba z leve strani stresel vratnico. V 9. minuti se je pritisk nadaljeval, močan strel Davida Albelde je s skrajnimi močmi v kot odbil Petr Čech. V 22. minuti nov šok za Špance. Drogba je potegnil s sredine igrišča in poslal žogo v prazen prostor, Victor Ruiz je bil nepazljiv in Ramires mu je ušel ter z levico zatresel mrežo.

Stoječe ovacije za napadalca modrih
Chelsea se je v nadaljevanju osredotočil predvsem na protinapade, obramba je bila trdna, odličen večer je imel predvsem Branislav Ivanović. V 54. minuti je z desne strani zapretil Sturridge, a je bil Alves zbran. Čech je bil nepremagljiv, v 64. minuti je s parado odbil poskus vezista Sofiana Feghoulija. Četrt ure pred koncem je Drogba potrdil veliko zmago po podaji Mate. Igralec tekme je dobil stoječe ovacije razprodanega Stamford Bridgea, ko ga je v 77. minuti zamenjal Fernando Torres.
Trener Andre Vilas Boas si lahko oddahne po drugi zaporedni zmagi s 3:0 (v soboto je Chelsea slavil v Newcastlu) in pripravi ekipo na derbi z Manchester Cityjem, ki bo v ponedeljek zvečer na Stamford Bridgeu.

Borussia popustila po sijajnem začetku
Borussia je sijajno začela, premoč je v 23. minuti kronal Jakub Blaszczykowski z diagonalnim strelom v malo mrežico po kratki podaji rojaka Roberta Lewandowskega. Devet minut pozneje je Stephane Mbia podrl kapetana rumeno-črnih Sebastiana Kehla, z bele točke pa je Mats Hummels povišal na 2:0. Gledalci na razprodanem stadionu Westfalen so že razmišljali o zmagi s 4:0, ki bi nemškim prvakom v vsakem primeru zadoščala za prezimitev v Evropi. Ko so bili gostitelji z mislimi že v garderobi, je Morgan Amalfitano v četrti minuti dodatka prvega dela podal z desne strani pred vrata, Loic Remy pa je z glavo zatresel mrežo.

Zlati gol rezervista Valbuene
Marseille je za osmino finala potreboval zmago. Pet minut pred koncem je Amalfitano znova podal pred vrata, kjer je izenačil Andre Ayew. Silovit nalet gostov je kronal rezervist Mathieu Valbuena po preigravanju in izjemnem strelu z desnico, žoga je končala pod prečko, Roman Weidenfeller je bil nemočen. Borussia je tako končala na zadnjem mestu.
"Ta zmaga bo šla v zgodovino Marseilla. Taki večeri so nepozabni, ob takih zmagah je nogomet res najlepši. Vsi igralci so verjeli do zadnje minute. Zares sem ponosen, da smo se dve leti zapored prebili mad najboljših 16 ekip v Evropi," je bil čustven trener Marseilla Didier Deschamps.

Žalost kljub zmagi v Pireju
Olympiacos je premagal rezervno postavo Arsenala s 3:1 in bo spomladi nadaljeval tekmovanje v Evropski ligi. Grki so bili po koncu zelo razočarani, saj dolgo prav nič ni kazalo na zmago Marseilla v Dortmundu.
Malafejev nerešljiva uganka za Portugalce
V skupini G sta se Porto in Zenit razšla brez zadetkov, kar pomeni, da so Rusi zasedli drugo mesto, Porto pa bo spomladi branil zmago v Evropski ligi. Junak je bil vratar Zenita Vjačeslav Malafejev, ki je obranil strele Djalme, Jamesa Rodrigueza, Kleberja in Hulka.

Milan zapravil vodstvo z 2:0
Barcelona je v skupini H po zadržanem začetku v drugem polčasu strla odpor Bateja in skupinski del končala s peto zmago (4:0). Pep Guardiola je dal priložnost številnim igralcem iz mladinske šole Kataloncev. Ležernost pa se je maščevala Milanu, saj je Viktoria zaostanek z 0:2 prav v zadnjih minutah še spremenila v izenačenje (2:2).