Edin Džeko je dosegel svoj prvi zadetek na SP-jih. V prvem polčasu je napadalec Manchester Cityja sprožil natančen strel z dvajsetih metrov in Bosna in Hercegovina je povedla z 1:0. Foto: Reuters
Džeko dočakal prvi gol na SP-jih
BiH - Iran: zadetki drugega polčasa

Selektor Safet Sušić je v prvo enajsterico prvič uvrstil oba napadalca, ob Edinu Džeku še Vedada Ibiševića. Džeko je na začetku tekme dvakrat nevarno meril na gol, v 23. minuti pa dočakal svoj prvi gol na SP-jih. Z dvajsetih metrov je sprožil izjemno natančen strel po tleh, žoga je šla v gol od vratnice.

Po napaki iranske obrambe je v 59. minuti bosansko vodstvo podvojil Miralem Pjanić, pri čemer se je ob podaji selektorjevega nečaka Tina Svena Sušića za las izognil prepovedanemu položaju.

Iran, ki bi moral za preboj v osmino finala zmagati, a je bil zaradi disciplinirane bosanske obrambe nekonkreten, je edini zadetek dosegel v 82. minuti, ko je po podaji Javada Nekounama pred golom zadel Reza Gučanejhad.

Iran je tako postala zadnja reprezentanca z doseženim zadetkom na letošnjem svetovnem prvenstvu. Do zdaj so na vseh tekmah predtekmovanja vse ekipe dosegle gol le na prvenstvu leta 1962 v Čilu, vendar je takrat sodelovalo le 16 reprezentanc.

Upi na iranski preobrat so se hitro razblinili. Že v naslednjem napadu je končni izid s prvencem v reprezentančnem dresu postavil Avdija Vršajević. Tako kot pri Džekovem zadetku je žogi v gol pomagala vratnica.