22-letni zvezdnik Monaca James Rodriguez je potrdil vlogo prvega kolumbijskega moža na prvenstvu in sijajno zapolnil vrzel, ki je nastala po poškodbi Radamela Falcaa. Rodriguez je bil ključni člen že ob suvereni zmagi nad Grčijo, tokrat pa ob zadetku še ukradel žogo za drugi kolumbijski gol. Svojega je dosegel z glavo po sijajnem skoku v kazenskem prostoru Afričanov, ko mu ni bil nihče kos. Foto: Reuters
Gervinho po samostojni akciji znižal na 2:1
Quintero kaznoval veliko napako "slonov"
Rodriguez z glavo povedel Kolumbijo v vodstvo

Kofetarji namreč še nikoli doslej na svetovnih prvenstvih niso ostali neporaženi na dveh tekmah zapored in so prvič v svoji zgodovini na enem SP-ju dosegli več kot eno zmago. Zanjo sta bila tokrat ključna njihova igralca prihodnosti, sijajni 22-letni James Rodriguez in 21-letni rezervist Juan Quintero, ki sta z novimi tremi točkami Kolumbijce utrdila na vrhu skupine in jih povsem približala prvi osmini finala na SP-jih po 24 letih.

Za Slonokoščence, ki so bili do prvega kolumbijskega gola precej nenevarni, je gol za znižanje na 2:1 po fantastični samostojni akciji dosegel Gervinho.

Tekmo Kolumbija - Slonokoščena obala si lahko ogledate še enkrat. Prvi polčas in drugi polčas v celoti. Če vas zanimajo samo vrhunci: analiza 1. polčasa in analiza 2. polčasa.

Razpoloženi Cuadrado prebijal afriško obrambo
Kolumbija je povedla v 64. minuti, ko je kot z leve strani sijajno izvedel Juan Cuadrado, z glavo pa je bil najvišji Monacov zvezdnik Rodriguez. To je bil njegov drugi gol na prvenstvu. Cuadrado je že pet minut prej, po predložku Quintera in ob odličnem posredovanju Boubacarja Barryja, stresel prečko afriškega gola.

Silovit protinapad prinesel vodstvo z 2:0
Po zaostanku so se začeli prebujati tudi sloni in v 68. minuti prvič resneje ogreli dlani vratarja Davida Ospine. Z zvitim strelom je z desne strani poskusil Serge Aurier. A že dve minuti pozneje je sledil nov kolumbijski zadetek, ko je bil za neprevidnost kaznovan Serey Die. Rodriguez mu je na sredini igrišča izbil žogo, Teofilo Gutierrez je silovito potegnil in nesebično zaposlil Quintera, ki je suvereno s strelom po tleh premagal Barryja. To je bil prvi reprezentančni zadetek za igralca Porta v četrtem nastopu.

Gervinho osmešil kolumbijsko obrambo
Afričani so izid znižali v 73. minuti po samostojni akciji Gervinha. Napadalec Rome je z leve strani krenil v samostojen prodor, se poigral s tremi nasprotnikovimi branilci in s strelom v krajši kot premagal Ospino.

Kolumbija prevladovala že v prvem delu
V sicer dokaj dinamičnem prvem polčasu so manjkale prave priložnosti. Še najlepšo je v 28. minuti, ko bi lahko kronal rahlo premoč Kolumbije, zapravil Gutierrez. Po podaji Rodrigueza z leve strani je bil sam pred afriškim golom, a slabo zadel žogo.

Drogba s klopi tokrat ni prinesel preobrata
Tudi tokrat pa je selektor Slonokoščene obale Sabri Lamouchi na klopi pustil veterana Didierja Drogbaja, ki je z vstopom v igro v drugem delu popestril napad Slonokošcencev, a končnega preobrata, kot na tekmi prvega kroga, le ni prinesel.

Pekerman: Ne smemo izgubiti glave
"Obe zmagi smo dosegli z igralci, ki sploh prvič igrajo na SP-jih. Vse to je za nas izredno pozitivno, ampak ne smemo izgubiti glave. Sem zelo zadovoljen, to je zares enotna ekipa. Nikoli ji ne zmanjka poguma. Veseli smo zmage nad takšnim rivalom. Imamo ogromno mladih igralcev, takšne tekme jim le pomagajo pri razvoju," je po tekmi povedal selektor Jose Pekerman.