Kylian Mbappé je v 40. minuti pokazal, kakšnih nogometnih vragolij je sposoben, ko je po sprejemu žoge s peto podal do Bellinghama, ki mu je vrnil podajo in nato zabil svoj že sedmi gol v dresu novega kluba. Foto: Reuters

Torkov nogometni večer na Santiagu Bernabeu je dolgo spominjal na domačo zabavo. Vinicius Junior je s preigravanjem med prodorom in nesebično podajo omogočil lahek gol Lucasa Vazqueza ob izteku prve minute.

V 40. minuti je po dvojni podaji z Judom Bellinghamom svoj sloves nogometnega čarovnika potrdil Kylian Mbappe. Njegov sedmi gol v devetem nastopu v belem je bil doslej najlepši. Na začetku drugega polčasa je Vazquez v ogenj poslal Roydrga, ki je po prodoru po desni strani še natančno zaključil za visokih 3:0.

Dva gola Alavesa v treh minutah

Visoko vodstvo je uspavalo Madridčane, Baski iz Vitoria-Gasteiza pa so poskušali s protinapadi in s streli z razdalje. Eden takšnih je v 85. minuti uspel kapetanu Carlosu Benavidezu, ki je z 20 metrov z natančnim zavitim strelom ukanil Thibauta Courtoisa.

Že dve minuti pozneje je Benavidez prebil domačo obrambo z globinsko podajo, napadalec Kike Garcia pa je z leve strani z diagonalnim strelom zadel za 3:2. Sledile so živčne zadnje minute in trije poskusi gostov za izenačenje.

Zmaga za Ancelottijev klubski jubilej

Carlo Ancelotti je na tristotih tekmah na klopi Reala Madrida slavil 216 zmag, iztržil 45 remijev in doživel le 39 porazov. Večkrat oz. kar 605-krat je Madridčane vodil zgolj trenerska ikona kluba Miguel Muñoz (357 zmag, 128 remijev in 120 porazov). Foto: Reuters

Na koncu je Real Madrid ostal še na 39. zaporedni ligaški tekmi neporažen, kar je dosežek, ki je predtem v španskem prvenstvu uspel zgolj Barceloni leta 2018, ko je Blaugrana sestavila niz 43 ligaških tekem brez poraza. Z zmago so Madridčani tudi proslavili jubilejno tristoto tekmo Carla Ancelottija na klopi kraljevega kluba.

Real Madrid je v 7. krogu La lige na koncu osvojil vse tri točke in ostaja neporažen.

Nogometaši Barcelone so tudi po 7. krogu španskega prvenstva stoodstotni. Tokrat so gostili Getafe in ga ugnali z 1:0.

Barcelona je proti Getafeju povedla v 19. minuti, ko je zadel Robert Lewandowski. Zanj je bil to sedmi gol sezone in je na vrhu lestvice strelcev. Hkrati je bil to prvi Poljakov gol proti Getafeju, tako da je zadetek dosegel proti 19 ekipam od 22, proti katerim je igral v elitni španski ligi. Doslej mu mreže ni uspelo zatresti le proti Las Palmasu, Realu Madridu Almerii.

Kapetan Slovenije Jan Oblak igra v četrtek, ko bo njegov Atletico gostoval v Vigu pri tamkajšnji Celti.