Cristian Tello, ki je šest sezon igral za Barcelono, je odščipnil Atleticu dve točki. Foto: Reuters

Troboj za naslov španskega prvaka je postal še bolj napet in tesen. Jan Oblak in soigralci imajo na vrhu 67 točk, Real Madrid je drugi s 66, Barcelona pa tretja s 65. Do konca je še osem krogov.

Yannick Carrasco je dosegel šele tretji gol v tej sezoni. Foto: Reuters

Atletico je na dveh zaporednih gostovanjih v prestolnici Andaluzije osvojil le eno točko. Prejšnji teden je izgubil s Sevillo z 0:1.

Trener Atletica Diego Simeone je po poškodbi Luisa Suareza ostal še brez drugega glavnega aduta v napadu. Joao Felix je moral zaradi bolečin v nogi zapustiti igrišče na začetku drugega polčasa.

Carrasco zadel za hitro vodstvo Atletica
Atletico je na stadionu Benito Villamarin povedel že v 5. minuti. Branilec Aissa Mandi je skušal izbiti žogo pred Angelom Correa, odbila pa se je naravnost do Yannicka Carrasca, ki jo je potisnil v mrežo.

Jan Oblak je bil po koncu tekme razočaran. Konec januarja je imel Atletico deset točk naskoka pred glavnima tekmecema in še eno tekmo manj. Foto: Reuters

Tello edini ukanil Oblaka
Betis, ki je bil v uvodne četrt ure v podrejenem položaju, je izenačil v 20. minuti. Sergio Canales je z leve strani podal v sredino kazenskega prostora, pritekel je Cristian Tello in z močnim strelom matiral Oblaka.

Correa zapravil veliko priložnost za zmago
Najlepšo priložnost za zmago Atletica je imel Correa v 91. minuti, vendar je vratar Betisa Claudio Bravo z izjemno parado žogo odbil. Čilenec se je izkazal tudi v 95. minuti, ko ga ni uspel ukaniti rezervist Vitolo.