Gavi se je vrnil po težki poškodbi kolena, ki jo je staknil lani na tekmi španske reprezentance. Foto: Reuters

Pred Barco je izjemno zahteven teden, saj bo najprej v sredo v Ligi prvakov gostila Bayern, zatem pa sledi še veliki španski derbi. Toda popotnica pred težkima preizkušnjama je zelo dobra. S suvereno zmago nad Andaluzijci je znova sama na vrhu državnega prvenstva, na veliko veselje domačih navijačev pa se je po poškodbi vrnil Gavi. Mladi zvezdnik, ki si je pred 11 meseci strgal križne vezi, je prejel stoječe ovacije že, ko se je odpravil na ogrevanje, v igro pa je na mesto Pedrija vstopil v 83. minuti. Ob tem je po dolgem času v prvi postavi tekmo za blaugrano začel Ansu Fati.

Barcelona je dvome o zmagovalcu razblinila že v prvem polčasu. Foto: EPA

Gostitelji so pričakovano od prve minute zagospodarili na zelenici in stisnili Sevillo pred kazenski prostor, toda gostje so prvi zapretili. Po dve protinapadih je poskusil Dodi Lukebakio. Pritisk Barce je bil vse večji, v 24. minuti pa je tudi obrodil sadove. Raphinho je v kazenskem prostoru podrl Gerard Peque, z bele točke pa je bil uspešen Robert Lewandowski. Štiri minute pozneje so Katalonci povišali prednost. Lamine Yamal je podal z desne strani, Jules Kounde je žogo prepustil Pedriju, ki jo je z roba kazenskega prostora poslal pod prečko. 36. minuta je tekla, ko se je po izvrstni Yamalovi podaji Lewandowski sam znašel pred Ørjanom Nylandom, ki pa je odlično posredoval. Poljski napadalec se je oddolžil tri minute pozneje, ko je po strelu Raphinhe žogo preusmeril za hrbet Norvežana, kar je bil že njegov 12. gol v sezoni, s čimer zanesljivo vodi v La ligi.

Izjemno nevarna je bila Barca na začetku drugega polčasa. Najprej je mojstrsko z zunanjim delom čevlja z 20 metrov udaril Yamal, toda Nyland je bil na mestu. Zatem je podal Raphinhi, ki je zadel, a bil v prepovedanem položaju, nekaj minut pozneje pa je Brazilec za las zgrešil. V zaključku srečanja je dvakrat mrežo zatresel Pablo Torre. Najprej je bil uspešen v kazenskem prostoru, v 88. minuti pa je Nylanda presenetil z velike razdalje s prostega strela. Vmes je častni gol za goste s svojim prvencem v članskem moštvu dosegel Stanis Idumbo.

Atletico po preobratu odpravil Leganes

Atletico Madrid je dosegel peto zmago v sezoni. Na domači Wandi Metropolitano je ugnal sosednji Leganes (3:1). Gostje so v 34. minuti celo povedli. S sploh prvim strelom je mrežo zatresel Yvan Neyou. Colchonerosi so Kameruncu pustili preveč prostora, ta pa je z diagonalnim strelom z desne strani poslal žogo pod prečko Jana Oblaka.

Atletico Madrid je na tretjem mestu prvenstvene lestvice. Foto: EPA

V 52. minuti je Angel Correa zapravil veliko priložnost za izenačenje, ko je iz sedmih metrov meril mimo vrat. Šest minut pozneje je podobno zamudil Samuel Lino, potem ko mu je podal Giuliano Simeone, toda z drsečim startom je žogo poslal mimo cilja. V 69. minuti so gostitelji le izenačili. Na desni strani se je dobro znašel Axel Witsel, ki je podal pred vrata, tam pa je mojstrsko s peto žogo v mrežo pospravil Aexander Sørloth.

Izjemno nevaren je bil poskus Rodriga De Paula v 77. minuti, toda Sergio Gonzalez je blokiral in žoga je zletela prek vrat. Štiri minute pozneje je Atletico povedel. Simeone je spretno rešil žogo, da ni šla v avt, potem pa podal pred vrata, kjer je pred Markom Dmitrovićem žogo v mrežo spravil Antoine Griezmann. Francoski zvezdnik je tik pred koncem rednega dela prejel rdeči karton, ki pa je bil po posredovanju VAR-a razveljavljen. Tako je prejel le rumeno kazen, piko na i domači zmagi pa je v 99. minuti postavil Sørloth, ki je za Dmitrovićev hrbet preusmeril žogo po podaji Juliana Alvareza.