Raphinha je bil neustavljiv na olimpijskem stadionu Lluis Companys. Foto: EPA

Hansi Flick, ki je pred štirimi leti Bayern popeljal do trojne krone, je sanjsko debitiral na klopi Barcelone. 12 točk po štirih krogih in sijajne predstave so navdušile navijače.

Katalonci so na olimpijskem stadionu Lluis Companys pred 44.359 gledalci trikrat zadeli že v prvem polčasu. Pau Cubarsi je v 20. minuti našel Raphinho, ki je matiral Luisa Pereza. Štiri minute zatem je Robert Lewandowski povišal na 2:0, podajalec je bil Lamine Yamal. Jules Kounde je v sodnikovem dodatku prvega dela zadel za 3:0 po podaji iz kota.

Angel Correa je zagotovil Atleticu velike tri točke na neugodnem gostovanju na San Mamesu. Foto: EPA

V 64. in 72. minuti je še dvakrat zadel Raphinha in tako dosegel hat-trick. Brazilec je bil nato dvakrat še v vlogi podajalca, Dani Olmo in Ferran Torres sta bila natančna v 83. in 85. minuti.

Angel Correa odločil na San Mamesu v 92. minuti
Na stadionu San Mames v Bilbau gledalci niso videli zadetkov vse do sodnikovega dodatka. Uspešnejši so bili gostje iz Madrida, ki jim je v 92. minuti zmago zagotovil Angel Correa. Tik pred koncem tekme je imel izjemno priložnost za povišanje gostujočega vodstva še Norvežan Alexander Sörloth, a je domači vratar Julen Arrizagabala njegov poskus ubranil.