Lionel Messi je v odlični formi pred izločilnimi boji Lige prvakov, ki se bodo začeli v torek. Foto: Reuters

Atletico je bil prvič blizu zadetka v 47. minuti, ko je najboljši strelec La lige Luis Suarez zadel prečko. V 64. minuti je Koke zaposlil Marcosa Llorenteja, ki je zatresel mrežo. Že tri minute zatem je Granada izid poravnala prek Yangela Herrere, ki je sprožil edini strel v okvir vrat pri domačih.

Odločitev je padla četrt ure pred koncem, ko je po Llorentejevi podaji zadel Angel Correa. Žoga se je od branilca Jesusa Valleja odbila in spremenila smer.

Trincao je imel velike težave na začetku sezone, zdaj pa je na dveh tekmah zadel trikrat. Foto: Reuters

Messi in Trincao blestela na Camp Nouu
Barcelona leta 2021 ni oddala še niti točke v prvenstvu, čez tri dni pa jo čaka prva tekma osmine finala Lige prvakov proti PSG-ju.

Na Camp Nouu je po pol ure zadel Francisco Trincao z natančnim strelom z roba kazenskega prostora. Portugalec je že prejšnji teden zagotovil zmago v Sevilli nad Betisom.

V sodnikovem dodatku prvega polčasa si je Lionel Messi nastavil žogo na levico in jo z 22 metrov od vratnice poslal v mrežo. V 57. minuti je po napaki Barcelonine obrambe zaostanek gostov znižal Luis Rioja, ki je vstopil na začetku drugega dela.

Pedri je v 74. minuti v kazenskem prostoru našel Messija, ki je krenil sam proti vratarju Pachecu, ki mu je žogo uspelo odbiti, a pritekel je Trincao in jo poslal pod prečko. Takoj po izvajanju sredine so Katalonci znova prišli do žoge. Gostje so pustili Messiju malce prostora in z izjemnim strelom z levico je žogo zabil pod prečko z 20 metrov. Vrhunec večera na Camp Nouu. Messi je zdaj pri 15 zadetkih v sezoni in za gol zaostaja za vodilnim Suarezom.

Toni Kroos je potrdil zmago kraljevega kluba tri minute pred odmorom. Foto: Reuters

Argentinec je deset minut pred koncem tudi začel akcijo za zadnji gol. Antoine Griezmann je nato z volejem podal pred vrata, kjer je Junior Firpo potisnil žogo v mrežo.

Real že do odmora nadigral Valencio
Madridski Real je ugnal Valencio z 2:0. Varovanci Zinedina Zidana so vprašanje zmagovalca rešili že v prvem polčasu. V 12. minuti je bil z leve strani od daleč natančen Karim Benzema.

Pol ure kasneje pa je vodstvo povišal Toni Kroos, ki je zadel z natančnim strelom po tleh z roba kazenskega prostora. Valencia je bila v Madridu popolnoma nemočna, tretji zadetek za kraljevi klub je sicer dosegel Ferland Mendy v 61. minuti, a so ga sodniki po ogledu posnetka zaradi nedovoljenega položaja razveljavili. Gostje so v okvir vrat sprožili le en strel.