Karim Benzema je v 71. minuti dosegel odločilni zadetek na tekmi. Foto: Reuters

Prvi polčas v San Sebastianu je bil precej živahen, obe ekipi sta si priigrali nekaj (pol)priložnosti. Po relativno previdnem uvodu v tekmo so nogometaši Reala v drugem delu prvega polčasa zaigrali odločneje in bolj napadalno, po golu je zadišalo tik pred odmorom, ko je domači vratar Remiro ubranil silovit strel Viniciusa z leve strani. Odbito žogo je 'pobral' Karim Benzema, a je bila akcija prekinjena zaradi prepovedanega položaja.

Sergio Ramos je bil natančen z bele točke. Foto: Reuters

Na prejšnji tekmi proti Valencii (3:0) so nogometaši Reala dvignili raven igre v nadaljevanju, trener Zinedine Zidane je upal, da bo tako tudi v Baskiji. Ni se zmotil, že na uvodu drugega polčasa je z bele točke zadel Sergio Ramos. Vinicius je predtem sijajno prodrl pred vrata, od koder pa zaradi prekrška za najstrožjo kazen ni uspel zatresti mreže.

V 68. minuti so gostitelji že mislili, da so izid izenačili, a je glavni sodnik Xavier Estrada zadetek Adnana Januzaja razveljavil zaradi prepovedanega položaja Mikela Merina. Strasti se na klopi Sociedada še niso pomirile, ko je na drugi strani na 2:0 prednost povišal Benzema. Francoski napadalec je silovito zaključil po lepi podaji Federica Valverdeja.

Real Sociedad je do tekme s kraljevim klubom zabil vsaj en gol na zadnjih 16 prvenstvenih obračunih, ta niz se nadaljuje v naslednji krog, za to pa je v 83. minuti poskrbel Merino, ki je Thibauta Courtoisa premagal z leve strani.

Do konca obračuna se je na obeh straneh ponudila po ena lep(š)a priložnost. Rezervist Marco Asensio je bil pri svojem zaključku v 92. minuti nenatančen, dve minuti pozneje je na drugi strani Aritz Elustondo z nebeškim skokom po predložku dobil dvoboj za žogo, a jo je poslal mimo Courtoisovih vrat.