Lionel Messi je podal za vse tri Barcine zadetke. Foto: Reuters

Barca je na gostovanju na Benito Villamarinu, kjer je nazadnje deloval trener Quique Setien pred prihodom na Camp Nou, znova imela velike težave. V prvem polčasu so bili gostitelji nevarnejši. Betis je že v šesti minuti povedel, ko je po posredovanju VAR-a in igri z roko v kazenskem prostoru Clementa Lengleta z bele točke zadel Sergio Canales. Tri minute pozneje je Barcelona izenačila, ko je mojstrsko v kazenski prostor podal Lionel Messi. Utekel je Frenkie de Jong, ki je s prsmi sprejel žogo, nato pa jo s prve pospravil za hrbet Joela Roblesa. V 26. minuti so gostitelji znova povedli. Po veliki napaki in izgubljeni žogi Artura Vidala je v protinapadu z diagonalnim strelom Marca Andreja ter Stegna premagal Nabil Fekir.

V sodnikovem dodatku prvega dela je Barca izenačila. Po Messijevi podaji s prostega strela se je v kazenskem prostoru najbolje znašel Sergio Busquets. V drugem delu je bila Barca nevarnejša, toda Robles je bil v vratih Andaluzijcev razpoložen, predvsem pa se je izkazal po poskusih Messija. Argentinec je v 72. minuti še enkrat natančno podal s prostega strela, z glavo pa je zmago gostom zagotovil Lenglet. Francoski branilec je moral zaradi drugega rumenega kartona predčasno v garderobo v 79. minuti, tri minute predtem pa je enaka usoda doletela njegovega rojaka Fekirja.

Sergio Ramos je takole zadel za 2:1. Foto: Reuters

Osasuna je sicer na El Sadarju nudila kraljevemu klubu dober odpor. V 14. minuti je celo povedla, ko je kot izvedel Ruben Garcia, z glavo pa je mrežo zatresel Unai Garcia. Domači vratar Sergio Herrera je zatem nekajkrat dobro posredoval, v 33. minuti pa je bil po voleju Isca z desetih metrov, ki je prvič v tej sezoni zadel v La ligi, brez moči. Hitro je Real še enkrat spravil žogo za njegov hrbet. V 38. minuti je s kota podal Luka Modrić. Na drugi vratnici je najvišje skočil Casemiro in poslal žogo proti prvi, kjer jo je v mrežo pospravil Sergio Ramos.

V nadaljevanju si je svoje priložnosti priigrala tudi Osasuna, v 84. minuti pa je dvome o zmagovalcu razblinil Lucas Vazquez, ki je v protinapadu izkoristil nesebično podajo Karima Benzemaja. Namesto francoskega napadalca je v igro štiri minute pozneje vstopil Luka Jović, ki je v drugi minuti sodnikovega dodatka po še enem protinapadu žogo pospravil pod prečko za končnih 4:1.

Angel Correa je Atleticu zagotovil tri točke. Foto: Reuters

Atletico Madrid je prekinil niz petih tekem brez zmage, ko so z 1:0 na domačem terenu premagali Granado. Na zadnjih štirih tekmah v La ligi colchonerosi niso zatresli mreže, tokrat pa so jo že po šestih minutah. Saul je podal žogo iz avta. Veliko napako sta naredila Yan Eteki in Jose Martinez. Žoga je tako na robu kazenskega prostora prišla do Kokeja, ki se je obrnil in podal Angelu Correi. Argentinec je ostal povsem sam in zatresel mrežo. Jan Oblak je za Atletico branil vso tekmo.