Philippe Coutinho in Luis Suarez po Urugvajčevem zadetku v 15. minuti obračuna. Foto: Reuters

Barcelona je z novo zmago v La ligi podrla rekord. Katalonci namreč že 39 zaporednih tekem ne poznajo poraza v prvenstvu, s čimer so izboljšali dozdajšnji rekord Real Sociedada iz sezone 1979/80 (38 tekem).

Marc-Andre ter Stegen je v zaključku tekme Danielu Pareju uganil smer strela z bele točke, a je bil ta premočan, da bi ga ubranil. Foto: Reuters
Fernando Torres je v La ligi dosegel 100. gol. Foto: Reuters
Isco je proti Malagi dosegel gol in prispeval podajo. Foto: Reuters

Pri obeh zadetkih se je kot podajalec izkazal Philippe Coutinho, mož, ki ga je Barcelona še kako pogrešala ta teden na povratni četrtfinalni tekmi Lige prvakov v Rimu (3:0), na kateri je zapravila visoko prednost s prve tekme (4:1).

Brazilski vezist je že v 15. minuti s sijajno globinsko podajo v kazenskem prostoru našel vtekajočega Luisa Suareza, ki je brez večjih težav s strelom ob bližnji vratnici premagal nemočnega vratarja Neta. Ta je moral po žogo v svojo mrežo še v šesti minuti nadaljevanja, ko ga je po Coutinhevem predložku iz kota iz neposredne bližine z glavo premagal Samuel Umtiti.

Valencia se je sicer izkazala za trd oreh, zlasti v prvem polčasu, v katerem je večkrat zapretila domači zasedbi, a se je vsakič z odlično obrambo izkazal vratar Marc-Andre ter Stegen. Ta je gostujočim napadalcem povzročal sive lase, v 24. minuti je z izjemno obrambo med drugim preprečil veselje Rodrigu, v uvodnih minutah drugega polčasa je bil sicer že premagan, a mu je na pomoč priskočil Gerard Pique, ki je žogo po Rodrigovem strelu odbil z golove črte.

Gostom je vendarle uspelo zadeti v 87. minuti, ko je bil z bele točke natančen Daniel Parejo. Ter Stegen je sicer uganil smer njegovega strela, a se je žoga pod njim odvalila čez golovo črto za končnih 2:1.

100. gol Torresa, Isco blestel v Malagi
Nove tri točke sta osvojila oba madridska velikana, Atletico in Real, ki sta prva zasledovalca Barcelone. Colchonerosi, ki zaostajajo 11 točk, so bili s 3:0 boljši od Levanteja. 33. minuta je tekla, ko je Angel Correa po kombinaciji z Vitolom v kazenskem prostoru popeljal Atletico v vodstvo. Šime Vrsaljko je z desne kmalu po začetku drugega dela natančno podal pred vrata, kjer je Antoine Griezmann povišal domače vodstvo. Končni izid je v 77. minuti postavil Fernando Torres, ki je dosegel svoj 100. gol v La ligi. Pred kratkim je 34-letni napadalec oznanil, da po sezoni zapušča matični klub.

Real, ki je igral brez Cristiana Ronalda, je z 2:1 slavil v Malagi. Kraljevi klub je v 29. minuti v vodstvo popeljal Isco. Vezist, ki je v Madrid prišel prav iz Malage, je s približno 20 metrov natančno izvedel prosti strel. Andaluzijska mreža se je drugič zatresla v 63. minuti, ko so gostje lepo izigrali domačo obrambo. Karim Benzema je v kazenskem prostoru prepustil žogo Iscu, ta pa je našel Casemira, ki je žogo pospravil v prazno mrežo. V 93. minuti je Keylorja Navasa premagal Diego Rolan.