Lamine Yamal je letos dosegel tri gole in štiri podaje. Foto: Reuters

Barca na zadnjih treh tekmah ni premagala Girone, lani pa je celo izgubila obe srečanji, toda letos so varovanci Hansija Flicka na razprodan Montilivi prišli v odlični formi. Pred premorom za reprezentančne obračune so zmagali s 7:0, zmagoviti pohod pa nadaljevali tudi proti presenečenju lanske sezone španskega prvenstva.

V šesti minuti je Paula Gazzanigo prvič preizkusil Lamine Yamal, toda poskus 17-letnega zvezdnika je bil lahek plen za domačega vratarja. Enako se je deset minut pozneje končal strel Roberta Lewandowskega, zatem pa je Girona prvič ogrozila vrata blaugrane, toda Marc-Andre ter Stegen je bil dobro postavljen, ko je streljal Miguel Gutierrez.

Dani Olmo je v dresu Barcelone odigral tri tekme in na vseh zadel. Foto: EPA

Flickova vrsta je imela pobudo, ki jo je kronala po pol ure igre. Veliko napako je napravil David Lopez. Izkušeni branilec je popeljal žogo iz kazenskega prostora, potem pa je pritekel Lamine Yamal, ki mu jo je ukradel, sam šel proti vratom in matiral Gazzanigo. Sedem minut pozneje je eden junakov minulega evropskega prvenstva povišal prednost. Dani Olmo je podal s prostega strela z leve strani. Odbita žoga je prišla do Lamina Yamala, ki jo je z roba kazenskega prostora natančno poslal v mrežo.

V 43. minuti je izvrstno posredoval ter Stegen po strelu Bryana Gila, v nadaljevanju akcije pa je Alejandro Muniz pokazal na belo točko. Po skoku in igranju z glavo Alejandra Baldeja je žoga v roko zadela Iniga Martineza. Sodnika so iz sobe za VAR poklicali na ogled videoposnetka, zatem pa je Muniz odločitev spremenil.

Barca je imenitno začela drugi polčas. V drugi minuti nadaljevanja je Jules Kounde poslal natančno žogo za hrbet domače obrambe. Dani Olmo je pobegnil Davidu Lopezu, nato pa z izvrstnim silovitim diagonalnim strelom z desne strani povišal na 3:0. Gazzaniga se je v nadaljevanju izkazal z obrambama po poskusih Roberta Lewandowskega in Lamina Yamala, brez moči pa je bil v 64. minuti, ko je Marc Casado z mojstrsko podajo zaposlil Pedrija, ki je vtekel v kazenski prostor, preigral Gazzanigo in povišal prednost.

V 80. minuti je častni zadetek dosegel Cristhian Stuani. Yaser Asprilla je poslal žogo v kazenski prostor, ter Stegen je zapustil vrata, toda Portu je bil prej pri žogi in ga je preigral, potem pa podal Urugvajcu, ki jo je pospravil v prazno mrežo. Gostje so tekmo končali z igralcem manj, saj je bil izključen Ferran Torres.

Ob zmagi Atletica sta se med strelce vpisala poletni okrepitvi Julian Alvarez in Conor Gallaher. Foto: Reuters

Atletico Madrid ima popolnoma enak izkupiček kot mestni tekmec Real Madrid. Pri 11 točkah je tudi Villarreal, za Barco pa trojica zaostaja za štiri točke. Vrsta Diega Simeoneja je slavila zmago drugič zapored, skupno pa tretjič v sezoni. Zanesljivo je na svojem stadionu Wanda Metropolitano s 3:0 ugnala Valencio, ki ostaja pri eni točki in je prikovana na dno lestvice.

Gostitelji so bili nevarnejši, dve veliki priložnosti pa je v prvem polčasu zapravil Alexander Soerloth. Obakrat se je znašel pred Giorgijem Mamardašvilijem, toda gruzijski vratar je dobro posredoval. Vseeno so Madridčani še pred odmorom povedli. Tekla je 39. minuta, akcijo pa je začel Antoine Griezmann, ki je podal Rodrigu de Paulu. Argentinec je žogo spravil med nogama Cristhiana Moqeure v kazenski prostor. Vtekel je Conor Gallagher in prvič za novi klub zatresel mrežo.

V 54. minuti je Atletico povišal prednost. Marcos Llorente je z zunanjim delom nogometnega čevlja poslal predložek v kazenski prostor, kjer je žogo z glavo zadel Samuel Lino in jo s tem podaljšal do Griezmann, ki jo je spravil za hrbet Mamardašvilija. Llorenteju je v 77. minuti veselje preprečila vratnica, v 94. minuti pa je piko na i domači zmagi s prvencem v dresu colchonerosov postavil Julian Alvarez. Jan Oblak ni imel veliko dela.