Lionel Messi je v 69. minuti z 11-metrovke povišal rezultat na 2:0. Foto: EPA

Na praznem Camp Nouu, ki je prvič gostil tekmo po premoru zaradi pandemije novega koronavirusa, je razpoloženi 17-letni Fati v 42. minuti z roba kazenskega prostora s strelom po tleh dosegel svoj peti zadetek v letošnji La ligi in strl odpor do tedaj žilavih gostov.

Ti so si v 11. in 14. minuti iz protinapadov pripravili tudi dve lepi priložnosti za vodstvo. Najprej je na golovi črti žogo izbil Clement Lenglet, tri minute pozneje jo je po strelu Miguela Angela Guerrera ustavila vratnica.

699. zadetek Messija
Messi je končni izid v 69. minuti postavil z 11-metrovke. Prekršek nad njim je po prodoru storil Ruben Perez. To je bil 699. gol Argentinca v članski karieri. Tri minute prej je VAR razveljavil zadetek Antoina Griezmanna zaradi prepovedanega položaja Nelsona Semeda.

Gostitelji, ki niso blesteli, so imeli 75 odstotkov časa žogo v svojih nogah, razmerje v strelih v okvir vrat pa je bilo 5:2.

Premešana začetna postava
Barcelona je v soboto v gosteh premagala Mallorco kar z 0:4. V začetni postavi je bilo tokrat v primerjavi s tisto tekmo šest sprememb. Fati je dobil prednost pred Luisom Suarezom, ki po januarski operaciji desnega kolena za zdaj srečanja začenja na klopi. Na zelenico je vstopil v 54. minuti, ko je zamenjal ravno Fatija.

Real Madrid, ki s tekmo manj za Barco zaostaja pet točk, se bo v četrtek ob 22.00 pomeril z Valencio. Dan pozneje bo Barcelona v 30. krogu gostovala pri tretjeuvrščeni Sevilli.