Robert Lewandowski je na vrhu strelcev La lige. Foto: Reuters

Barca je nanizala sedem zmag, v prejšnjem krogu pa je morala priznati premoč Osasuni. Vrsta Hansija Flicka se je na spodrsljaj dobro odzvala že med tednom v Ligi prvakov, ko je napolnila mrežo Young Boysov (5:0), zdaj pa je zanesljivo ugnala še Alaves.

Šesta minuta je tekla, ko je zaradi poškodbe zelenico zapustil napadalec Barce Ferran Torres. Na Mendizorrotzi je sicer blestel Robert Lewandowski, ki je dosegel vse tri gole. Poljski napadalec, ki je letos v izvrstni formi, je domačo mrežo načel v sedmi minuti, ko je bil po podaji Raphinhe s prostega strela z desne strani uspešen z glavo.

15 minut pozneje sta znova sodelovala. Ko so Baski malce zapretili, je Barca izpeljala odličen protinapad. Brazilec je nesebično podal Lewandowskemu, ki je drugič matiral Antonia Sivero. V 32. minuti je bilo že 3:0. Eric Garcia je lepo podal v kazenski prostor, kjer se je Lewandowski odlično znašel in z diagonalnim strelom dosegel svoj deseti gol v letošnji sezoni La lige.

Ob koncu prvega polčasa se je sicer zatresla tudi mreža Barcelone, vendar je bil zadetek Antonia Martineza zaradi prepovedanega položaja razveljavljen. Alaves je dobro začel drugi polčas, toda veselje je Martinezu tokrat preprečil okvir vrat. Zatresel se je pozneje, natančneje v 75. minuti, tudi na drugi strani, ko je Sivera v vratnico odbil poskus Ansuja Fatija. Predtem se je po strelu gostujočega napadalca izkazal Sivera še z eno obrambo.

Valverde in Vinicius Junior z izjemnima streloma zagotovila zmago Realu

Vinicius Junior je znova navdušil navijače na stadionu Santiago Bernabeu, na katerem se je zbralo 73.842 gledalcev. Foto: EPA

Prejšnjo nedeljo je kraljevi klub remiziral z mestnim tekmecem Atleticom (1:1), v sredo pa je v Lillu doživel poraz v Ligi prvakov z 0:1. Varovanci Carla Ancelottija tokrat niso dovolili presenečenja. Luka Modrić je v 14. minuti podal do Federica Valverdeja, ki je z izjemnim strelom s 23 metrov z desno nogo poslal žogo pod prečko.

Le dve minuti zatem je imel Villarreal najlepšo priložnost za izenačenje. Alex Baena je z leve strani poslal predložek v kazenski prostor, Pepe pa je z glavo z desetih metrov zadel prečko.

Končni izid je postavil Vinicius Junior v 73. minuti z natančnim strelom z 22 metrov. Prava mojstrovina Brazilca, Fede Valverde pa je bil v vlogi podajalca. Tudi nekdanji zvezdnik Reala Toni Kroos, ki je tekmo spremljal na častni tribuni, je bil navdušen.

Zmago je v sodnikovem dodatku skazila poškodba kolena kapetana Danija Carvajala, ki je zelenico stadiona Santiago Bernabeu zapustil na nosilih.

Atletico s točko iz San Sebastiana

Atletico Madrid je drugič zapored remiziral v La ligi. Po 1:1 v mestnem derbiju se je z istim rezultatom razšel z Real Sociedadom. Zasedbo iz San Sebastiana so predtem ugnali trikrat zapored.

Gostje so povedli že v 50. sekundi. Javi Galan je poslal visoko žogo v kazenski prostor, kjer se je imenitno znašel Antoine Griezmann, ki se je v Španiji uveljavil prav v baskovskem moštvu. S peto je poslal žogo nazaj Pritekel je Julian Alvarez in z diagonalnim strelom premagal Alexa Remira.

Jan Oblak je žogo iz svoje mreže pobral v 84. minuti. Rodrigo De Paul je lahkomiselno zapravil žogo. Mikel Oyarzabal je podal Luki Sučiću, ki je z mojstrskim udarcem z več kot 20 metrov poslal žogo pod prečko.

Celta do treh točk z dvema igralcema manj

Zadnjeuvrščeni Las Palmas je doživel nov grenek poraz. Na domači zelenici je izgubil proti Celti z 0:1. Odločilni zadetek je dosegel Borja Iglesias v 28. minuti. Gostje iz Viga so več kot pol ure igrali z dvema igralcema manj.