Robert Lewandowski je udarno odprl novo sezono. Foto: EPA
Hansi Flick je bil zelo uspešen na klopi Bayerna, a je ostal le leto in pol, saj se je sprl s športnim direktorjem Hasanom Salihamidžićem. Precej slabše mu je šlo na klopi nemške izbrane vrste, na SP-ju v Katarju je doživel polom. Elf se je poslovil že po skupinskem delu. Foto: EPA

Nekdanji nemški selektor Hansi Flick, ki je Bayern avgusta 2020 popeljal do zmage v Ligi prvakov, je uspešno debitiral na klopi Barcelone. Že v Münchnu je stavil na Lewandowskega, ki je tudi v Barceloni ostal ostrostrelec. Poljak bo v sredo praznoval 36. rojstni dan, še vedno pa je pred vrati velemojster.

Valencia je imela rahlo terensko premoč v prvem delu in zasluženo je povedla. V 44. minuti je Hugo Duro zadel z glavo po podaji Diega Lopeza.

A prednosti Valencia ni odnesla na odmor. V šesti minuti sodnikovega dodatka prvega polčasa je izenačil Lewandowski. Poljak je podstavil desno nogo, potem ko je Lamine Yamal z volejem podal žogo pred vrata.

Na začetku drugega polčasa je branilec Cristhian Mosquera v kazenskem prostoru podrl Brazilca Raphinho. Lewandowski je izkoristil enajstmetrovko, čeprav se je vratar Giorgi Mamardašvili vrgel v pravo smer.

Ko so gostitelji v zadnjih minutah vse moči usmerili v napad, bi lahko Barcelona še povišala vodstvo, a je ostalo pri 1:2.

Le točka za Real
Real je gostoval pri Mallorci, dobil prvi polčas z 1:0, na koncu pa se je moral zadovoljiti le s točko.