Lionel Messi in Riqui Puig sta blestela na Mendizorrotzi. Foto: Reuters

To je bila Argentinčeva 21. podaja v tej sezoni, s čimer je postavil rekord španskega prvenstva, ki ga je imel predtem njegov nekdanji soigralec Xavi, hrkati pa je postavil še en mejnik, saj je rekordno sedmič prejel nagrado pichichi za najboljšega strelca La lige.

Barca, ki je razočarana predala špansko krono kraljevemu klubu, se je poigrala z Alavesom. V prvih 15 minutah so gostje trikrat zadeli okvir vrat, v 24. minuti pa je Messi našel Ansuja Fatija, ki je načel mrežo Baskov. Kapetan Barce je deset minut pozneje izkoristil podajo razigranega Riquija Puiga, v 44. minuti pa je lepo zaposlil Jordija Albo, ki je vtekal po levi strani, nato pa podal Luisu Suarezu, ki je z glavo zadel za 3:0.

57. minuta je tekla, ko je Puig našel osamljenega Nelsona Semeda, ki je z desne strani z diagonalnim strelom dosegel svoj prvi gol v tej sezoni, v 75. minuti pa je po akciji Frenkieja de Jonga in Jordija Albe 25. letos v La ligi mrežo zatresel Messi. V članski karieri je Argentinec zdaj sodeloval že pri 1000 zadetkih. Dosegel je 793 golov, zbral pa je še 297 podaj.

Le Koeman z več goli kot Sergio Ramos

Kraljevi klub si je v četrtek zagotovil 34. naslov državnega prvaka. V nadaljevanju sezone po pandemiji novega koronavirusa so Madridčani igrali odlično in prehiteli neprepričljivo Barco. Nanizali so deset zaporednih zmag, srečanje v zadnjem krogu pa je bilo zanje le formalnost.

Sergio Ramos je blestel po koncu pandemije. Foto: Reuters

Proti Leganesu, ki je imel še možnosti za obstanek, je Real povedel v deveti minuti, ko je s prostega strela podal Isco, z glavo pa je zadel kdo drug kot Sergio Ramos, ki je v imenitni formi. V tej sezoni La lige je prispeval kar 11 golov, blestel pa je predvsem po pandemiji. Več jih je v španskem prvenstvu v eni sezoni od branilcev dal le nekdanji član Barce Ronald Koeman, ki je bil v sezoni 1992/92 uspešen 16-krat, 1989/90 14-krat, dvakrat pa še po 11-krat. Nazadnje pred 26 leti.

V sodnikovem dodatku prvega dela so gostitelji izenačili. Z leve strani je v kazenski prostor podal Jonathan Silva, mrežo pa je zatresel Bryan Gil. V sedmi minuti drugega polčasa je novo podajo vpisal Isco, ki je mojstrsko poslal žogo v globino za Marca Asensia, ta pa je z diagonalnim strelom zadel za 1:2. 12 minut pred koncem rednega dela je znova v kazenski prostor podal Silva. Eder Militao je nekoliko nerodno skušal posredovati, žoga pa je prišla do Rogerja Assaleja, ki je izenačil.

Zamora letos Courtoisu

Atletico Madrid je zasedel tretje mesto. V zadnjem krogu je remiziral z Real Sociedadom (1:1). Po imenitni kombinaciji je povedel v 30. minuti. Dokončala sta jo Alvaro Morata s podajo s peto in Koke, ki je iz bližine zadel. 13 minut pred koncem je z leve strani s prostega strela Jana Oblaka presenetil Adnan Januzaj. Oblak je po štirih zaporednih nagradah zamora, ki jo prejme vratar z najboljšim količnikom med odigranimi tekmami in prejetimi zadetki, tokrat na tej lestvici zasedel drugo mesto, nagrado pa je prejel Realov čuvaj mreže Thibaut Courtois.

Real Madrid, Barcelono in Atletico Madrid avgusta čaka še zaključek sezone v Ligi prvakov. V najmočnejšem evropskem klubskem tekmovanju bo poleg njih v prihodnji sezoni igrala še Sevilla. V Evropski ligi bodo španske barve zastopali Villarreal, Real Sociedad in Granada, ki bo igrala v kvalifikacijah. V drugo ligo se selijo Leganes, Mallorca in Espanyol. Med elito prihajata Cadiz in Huesca, za preostalo mesto pa bodo obračunali Almeria, Girona, Zaragoza in Fuenlabrada.