Leo Messi je v letošnji sezoni španskega prvenstva dosegel že 32 golov. Tako je postal edini igralec v zgodovini La lige, ki je v sedmih različnih sezonah dosegel po vsaj 30 golov. Foto: Reuters
Nogometaši Barcelone
Nogometaši Barcelone so si po končani tekmi dali duška. Foto: Reuters

Barca ima tako tri kroge pred koncem ob tekmi manj neulovljivih 11 točk prednosti na vrhu lestvice pred madridskim Atleticom, ki je brez Jana Oblaka (odločitev trenerja) danes sicer z 0:1 slavil pri Alavesu.

Katalonce je do treh točk v La Coruni s tremi zadetki popeljal kdo drug kot Leo Messi, ki je tekmo z desnico odločil v 82. minuti po izjemni dvojni podaji z Luisom Suarezom, zmago pa potrdil v 85. minuti prav tako po novi podaji Suareza. Ista naveza je Barcelono popeljala tudi do vodstva z 0:2 v 38. minuti, predtem je uvodni zadetek za Blaugrano po podaji Ousmaneja Dembeleja z odličnim strelom dosegel Phil Coutinho.

Deportivo je na 1:2 znižal preko Lucasa Pereza v 40. minuti, ko je bil neodločen Jordi Alba, izenačil pa v 64. minuti, ko je po izjemni akciji zadel Emre Colak. Deportivo je s tem porazom že izpadel iz boja za obstanek.

Barcelona, ki je pred tednom dni osvojila tudi španski kraljevi pokal, je osmič v zgodovini kluba osvojila domači dvojček. Do naslova državnega prvaka pa so prišli celo brez poraza, trenutno so pri 26 zmagah in 8 neodločenih izidih. Po sezoni klub zapušča kapetan Andres Iniesta.