Vinicius Junior je znova navdušil navijače na stadionu stadionu Santiago Bernabeu, kjer se je zbralo 73.842 gledalcev. Foto: EPA

Prejšnjo nedeljo je kraljevi klub remiziral z mestinim tekmecem Atleticom (1:1), v sredo pa je v Lillu doživel poraz v Ligi prvakov z 0:1.

Varovanci Carla Ancelottija tokrat niso dovolili preesenečenja. Luka Modrić je v 14. minuti podal do Federica Valverdeja, ki je z izjemnim strelom s 23 metrov z desno nogo poslal žogo pod prečko.

Le dve minuti zatem je imel Villarrreal najlepšo priložnost za izenačenje. Alex Baena je z leve strani poslal predložek v kazenski prostor, Pepe pa je z glavo z desetih metrov zadel prečko.

Končni izid je postavil Vinicius Junior v 73. minuti v natančnim strelom z 22 metrov. Prava mosjtrovina Brazilca, Fede Valverde je bil tokrat v vlogi podajalca. Tudi nekdanji zvezdnik Reala Toni Kroos, ki je tekmo spremljal na častni tribuni, je bil navdušen.

Zmago je v sodnikovem dodatku skazila poškodba kolena kapetana Danija Carvajala, ki je nosilih zapustil zelenico stadiona Santiago Bernabeu.

Celta do treh točk z dvema igralcema manj
Zadnjeuvrščeni Las Palmas je doživel nov grenek poraz. Na domači zelenici je izgubil proti Celti z 0:1. Odločilni zadetek je dosegel Borja Iglesias v 28. minuti. Gostje iz Viga so več kot pol ure igrali z dvema igralcema manj.