Ruud van Nistelrooy je pet minut pred koncem poskrbel za izbruh navdušenja. Foto: EPA
Oliver Kahn in Boško Balaban
Vratar Bayerna Oliver Kahn je pri enem izmed izletov z glavo žogo odbil pred Boškom Balabanom. Foto: Reuters

V isti skupini D je svoj prvenec v Ligi prvakov dočakal slovenski reprezentant Milenko Ačimovič. Njegov Lille je v Parizu z Villarrealom igral 0:0. Večer je zaznamoval tudi Brazilec Ronaldinho, ki je pri zmagi Barcelone proti Udineseju s 4:1 prispeval kar tri zadetke.

Slab začetek za vrage
Rdeči vragi so sezono začeli slabo, saj v državnem prvenstvu za Chelseajem zaostajajo že za 10 točk, v prvem krogu Lige prvakov pa so v gosteh proti Villarrealu v slabi predstavi izvlekli le točko.

Tudi tokrat niso navdušili z igro. Van Nistelrooy je sredi prvega polčasa na robu gostujočega kazenskega prostora mojstrsko ustavil žogo, se obrnil in stresel vratnico. Če je sreča gostitelje ob tej akciji obšla, pa jih je na široko obiskala v 39. minuti, ko je Ryan Giggs z desne strani izvajal prosti strel, žoga pa se je od gostujočega igralca v živem zidu odbila v mrežo.

Varovanci Ronalda Komana pa se niso vdali in v drugem polčasu nadaljevali odprto igro. Plod pogumne igre so pobrali po uri igre, ko je Simao izenačil prav tako s prostega strela. Več kot 66.000 gledalcev je ob koncu tekme vzklikalo znameniti: "Ruud, Ruud, Ruud ..." Drugi najboljši strelec je namreč v zgodovini Lige prvakov dosegel gol iz bližine, ko se je žoga po kotu odbijala, sam pa je mojstrsko pristavil nogo.

85 minut za Ačimoviča
Mile Ačimovič je v svojem prvem nastopu v najbolj elitnem nogometnem tekmovanju prikazal dobro igro. Sredi prvega polčasa je imenitno podal Mattu Moussilouju, ki je stresel gostujočo mrežo, a je sodnik zadetek zaradi prepovedanega položaja upravičeno razveljavil. Francozi so bili blizu zadetka na Stade de Franceu še v 56. minuti, ko je Peter Odemwegie stresel prečko.

Ronaldinhov šov na Camp Nouu
Barcelona se je sprehodila do druge letošnje zmage. A zmaga s 4:1 je le na videz visoka. Na Camp Nouu je tekma minila v znamenju Ronaldinha. Brazilski virtuoz je v 13. minuti zadel s prostega strela. Udinese je izenačil enajst minut kasneje prek Felipeja.

Italijani so igrali enakovredno in zelo odprto. Ronaldinho je spet udaril v 31. minuti, ko je imenitno izkoristil protinapad. Ob koncu prvega polčasa so Katalonci znova izvajali prosti strel. Ronaldinho je že vzel zalet, a se odmaknil, po žogi je udaril Deco, in žoga je zletela mimo Morgana de Sanctisa za 3:1.

Udinese je na začetku drugega polčasa ostal brez pordečelega Vidigala in sanj o presenečnju je bilo konec. Prvi igralec tekme je piko na i postavil v sodnikovem podaljšku, ko je najprej priboril najstrožjo kazen, potem pa še sam zadel z bele točke. Kot že tolikokrat doslej je tudi tokrat žogo z močnim udarcem poslal v zgornji desni vratarjev kot.

V isti skupini C je Panathinaikos presenetljivo gladko premagal Werderja z 2:1. Grki so oba zadetka dali v prvih osmih minutah. Prvi strelec Gonzalez je še dvakrat zadel vratnico.

Stoti gol Arsenala
Drugo zmago v letošnji ligi je dosegel tudi Arsenal, ki je na amsterdamski Areni z 2:1 premagal Ajax. Šved Ljungberg je zadel že po 79 sekundah tekme. Zadetek švedskega vezista je bil že stoti, ki ga je Arsenal dosegel v Ligi prvakov.

V isti skupini B je švicarski Thun prišel do prve zmage v Ligi prvakov sploh. Švicarji so doma z 1:0 premagali Sparto. Tekmo je odločil Selver Hodžić, ki je v 88. minuti odbito žogo spravil v mrežo.

Favorita zmagujeta naprej
V skupini A brez presenečenj. Bayern in Juventus sta še drugič zmagala, zdaj pa ju čakata dva medsebojna obračuna. Bayern je v slogu lanskega Juventusa spet slavil 1:0. Tokrat je padel Club Brugge.

Stara dama je dolgo z istim izidom vodila proti Rapidu, ob koncu tekme pa še z dvema goloma (prvič se je zadetka v dresu Juventusa veselil Adrian Mutu) poskrbel za zanesljivo zmago. "Ustvarili smo si veliko priložnosti, toda nismo jih izkoristili, zato smo po dveh pomembnih obrambah našega vratarja odločili tekmo šele v 82. minuti," s predstavo svojih varovancev ni bil preveč zadovoljen trener Fabio Capello.