Alessandro Del Piero je dokazal, da je kljub 34 letom še vedno igralec za velike tekme. Foto: EPA
Alessandro Del Piero
Mojstrski strel Del Piera je končal v mreži. Foto: EPA
Dimitar Berbatov
Dimitar Berbatov je na zadnjih dveh tekmah v Ligi prvakov za Manchester United dosegel kar štiri zadetke. Foto: EPA
Marcos Senna, Joan Capdevilla in Rossi
Podmorničarji so dobro usmerili svoje torpede. Foto: EPA
Miroslav Klose
Miroslav Klose je z izjemnim občutkom že v 4. minuti popeljal bavarskega velikana v vodstvo. Foto: EPA
Nova sijajna predstava Arsenalovih mladcev. Foto: Reuters
Belorusa sta takole ustavljala prodor Portugalca v dresu Zenita, Dannyja. Foto: EPA

Srečanje v Torinu se je začelo z minuto molka v spomin na tri navijače Juventusa, ki so se smrtno ponesrečili v nesreči avtobusa (blizu Aoste), ko so se peljali na tekmo. Šlo je za italijanske izseljence v Švici, voznik avtobusa, ki je izgubil nadzor nad vozilom, pa naj bil star 81 (!) let.

Evrogol Del Piera
Uvod srečanja je pripadel domačim, ki so povedli v 6. minuti. Amauri in Alessandro Del Piero sta z dvojno podajo izigrala Realovo obrambo, Del Piero pa je nato z izjemnim strelom z okoli 20 metrov premagal Ikerja Casillasa. Stara dama se je po vodstvu zaprla, tako da si Madridčani niso priigrali večjih priložnosti.

Heinze se je odkupil s podajo
Juventus je vodstvo povišal na začetku 2. polčasa. Pavel Nedved je ob liniji golavta podal visok predložek na daljšo vratnico, kjer je Amauri s pomočjo Gabriela Heinzeja žogo poslal v mrežo. Real si je po novem šoku hitro opomogel. Priložnosti so se vrstile, gol je visel v zraku. Španci so ga le dočakali v 66. minuti. Z leve strani je Heinze podal v kazenski prostor, kjer so domači pozabili na Ruuda van Nistelrooyja, ki je z glavo zlahka zadel. Gostje so do konca pritiskali, a je obramba Torinčanov vzdržala. Oddahnil si je tudi Claudio Ranieri, saj je po petih tekmah le zmagal.

Na drugi tekmi skupine H je Zenit remiziral z Batejem (1:1), s čimer si je močno zmanjšal možnosti za napredovanje

Llorente prišel s klopi in potopil Dance
Največ zadetkov - 9 - je padlo v Villarrealu. Aalborg je sicer povedel prek Marka Saganowskega, a je na koncu semafor kazal 6:3 za " rumene podmorničarje". Dance je pokopal rezervist Joseba Llorente, ki je v 17 minutah zabil tri gole. Manchester United je dobil bitko za Britanijo - Celtic je padel s 3:0. Dimitar Berbatov je prvega od dveh golov dosegel iz ofsajda. Končni izid je s strelom z roba kazenskega prostora postavil Wayne Rooney.

Zaostanek predramil Lyon
Z enakim izidom (3:0) je Bayern odpravil Fiorentino. Že v 4. minuti je Miroslav Klose po "glavci" Luce Tonija ušel italijanski obrambi in z diagonalnim strelom matiral Sebastiena Freya. Bastian Schweinsteiger je v 25. minuti povišal na 2:0, tretji gol pa je v zadnji minuti prispeval Ze Roberto. Brazilec je mojstrsko poslal žogo v mrežo z roba kazenskega prostora. Fiorentina bi si zaslužila kakšen zadetek, a sta bila Adrian Mutu in Alberto Gilardino premalo zbrana. Lyon je v Bukarešti po 10 minutah zaostajal z 2:0, na koncu pa slavil s 5:3. Francozi so Steauo povsem nadigrali v 2. polčasu. Po dvakrat sta zadela Karim Benzema in Fred.

Dinamo presenetil v Portu
Kijevski Dinamo
se je nepričakovane zmage veselil v Portu (0:1). Odločitev je padla v 27. minuti, ko je Oleksander Alijev spektakularno zadel s prostega strela z okoli 30 metrov. Nedvomno najlepši zadetek torkovih tekem! Na drugi tekmi skupine G je Arsenal gladko slavil v Carigradu. Fenerbahče je klonil s 5:2. Po dveh podajah Cesca Fabregasa sta bila v 10. oziroma 11. minuti uspešna Emmanuel Adebayor in Theo Walcott. Avtogol Mikaela Silvestra je domače vrnil v igro, a je bilo kmalu 3:1 - strelec Abou Diaby. Ob koncu polčasa je imel tri lepe priložnosti Daniel Guiza, vendar jih ni izkoristil. Tekma je bila odločena v 49. minuti, ko je Volkana Demirela z močnim strelom premagal Alex Song.