"Izplačila v športnih klubih niso le neredna, temveč v nekaterih primerih dejansko klubska vodstva ne vidijo načina, kako poplačati obveznosti do igralcev. Dejansko smo soočeni s krizo, ki je v Sloveniji še nismo poznali," je opozoril Stefanović. Športna društva so se znašla v težavah, brez posredovanja države pa ne bodo preživela, je stališče Sindikata profesionalnih igralcev nogometa Slovenije in Sindikata športnikov Slovenije.
Za vodstvo v II. SNL do 150 evrov
Primerov ne zmanjka. V prvi državni nogometni ligi so "dobri primeri" takega stanja nogometni klubi Drava, Gorica, Interblock, Mura, Primorje, kjer ima klub podpisane pogodbe s sponzorji in zagotovljen proračun, a sponzorji svojih pogodb ne izvršujejo, zato v Primorju ne morejo zagotoviti igralcem nobenega plačila oziroma igralcem plačujejo akontacije v višini od 100 do 150 evrov.
Enake razmere so tudi v rokometu. Na pozitivni ničli je le rokometni klub Celje. Vsako leto v rokometu izgubimo eno moštvo v prvi ligi, naprej opisuje katastrofalno stanje prvi mož sindikata športnikov.
Nogomet med ribolovom in mirnimi vodami
Novinarske konference se je udeležil tudi direktor Fundacije za šport Drago Balent, ki rešitev vidi v spremembah pravilnika o merilih za razvrstitev športnih panog v razrede. Še letos je obstajal primer, opozarja, ko je bil nogomet na ministrstvu za šolstvo in šport v najnižji skupini v zadnjem vagonu poleg ribolova na mirnih vodah iz mirujočega čolna. Po njegovem mnenju bi bilo treba pristopiti tudi k pripravi kolektivne pogodbe za profesionalne športnike.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje