Fabian Cannobio je zagotovil Celti zmago nad Real Sociedadom. Foto: EPA
Deco je bil nazustavljiv za branilce Espanyola. Portugalec je zabil prvi gol za Barco, potem pa je po trčenju s soigralcem Thiagom Motto doživel lažji pretres možganov. Foto: EPA
Robinho in Rodolfo Arruabarrena
Po poškodbi Ronaldo so navijači Reala upali, da jih bo rešil Robinho (levo), vendar mu ni uspelo doseči zadetka. Foto: EPA

Sociedadu se je zelo poznala odsotnost obeh napadalcev Nihata Kahvecija in Darka Kovačevića. Urugvajec Fabian Cannobio si je v 27. minuti izmenjal dvojno podajo z Brazilcem Fernandom Baianom in z 20 metrov premagal vratarja gostov Asierja Riesga.

Spodrsljaj Osasune
Osasuna, ki je glavno presenečenje letošnjega prvenstva, je oddala prvi dve točki na domačem igrišču. Santander je v prejšnjem krogu ugnal madridski Real, tokrat pa se je izkazal še proti Osasuni (1:1). Gostitelji so povedli v 29. minuti, ko je prosti strel mojstrsko izvedel Ludovic Delporte. Tik pred odmorom je izid poravnal Antonito, ki je izkoristil podajo Damia Abelle.

Barca dobila mestni derbi
Barcelona je v mestnem derbiju premagala Espanyol (1:2). To je bila že 15. zaporedna zmaga v vseh tekmovanjih skupaj za varovance Franka Rijkaarda. Minuto pred koncem prvega polčasa se je Deco odločil za strel z 20 metrov, žoga se je nerodno odbila pred golovo črto in presenetila tudi vratarja Espanyola Carlosa Kamenija. Močan naliv v katalonski prestolnici ni zmotil Barce. Takoj po odmoru je Ronaldinho podal do Samuela Eto'oja, ki je s svojim 18 prvenstvenim zadetkom povišal na 0:2. Raul Tamudo je po uri igre uspel znižati, a kaj več gostiteljem ni uspelo.

Deco se je poškodoval ob trku z glavo s soigralcem Motto v 58. minuti. Portugalec je doživel lažji pretres možganov. Čez noč je ostal v bolnišnici na opazovanju. Izkazalo se je, da ni utrpel težjih poškodb, tako da se bo že v ponedeljek vrnil na trening svojega moštva. Zaigral pa naj bi že na naslednji tekmi.

Ronaldo spet poškodovan
Real Madrid je v gosteh pri Villarrealu izvlekel le remi (0:0) in na 6. mestu za vodilno Barcelono zaostaja že 13 točk. Ronaldo ni odigral vse tekme, saj je moral v prvem polčasu zaradi poškodbe na klop. Najverjetneje si je spet poškodoval stegenjsko mišico, zaradi česar je počival že ob prehodu v novo leto. "Takšne poškodbe so v nogometu pač pogoste. Če bi bil odvetnik, se to ne bi zgodilo," je duhovičil brazilski napadalec.

Večerni obračun v znamenju vratarjev
V zadnji tekmi sta se Atletico Madrid in Valencia razšla brez zadetkov. Navijači domačih so ob koncu spet glasno negodovali ob novi neprepričljivi predstavi Atletica, ki jo je rešil vratar Ismael Falcon. Najbolje je posredoval v 34. in 77. minuti, ko sta priložnosti zapravila David Villa oziroma Angulo. Tudi Santiago Canizares se je na drugi strani zelo izkazal.