Ševčenko je bil prehiter za turško obrambo. Foto: EPA
Junak tekme v Gelsenkirchnu je bil Gruzijec Levan Kobiašvili. Foto: EPA
John Carew
Realovi branilci so imeli veliko dela z Johnom Carewom. Foto: EPA
Modri se proti Anderlechtu niso preveč naprezali. Foto: EPA
Luis Figo in Adriano

Razpoloženi Ševčenko je svoj pohod začel v 16. minuti, ko ga je z izjemno podajo v protinapad poslal Clarence Seedorf, hitronogi Ukrajinec pa je nato domačemu vratarju Volkanu Demirelu žogo med nogami poslal v mrežo.

Milan, ki je bil precej boljši nasprotnik, je bil v 30. minuti blizu drugemu zadetku, a je strel Alberta Gilardina z glavo ustavila vratnica. Na drugi strani je najlepšo priložnost za Turke zamudil Mehmet Yozgatli, ki je z roba kazenskega prostora grdo zgrešil.

V drugem polčasu je Ukrajinec prvič udaril v 52. minuti, ko se je na 20 metrih ostresel nasprotnega branilca in z natančnim strelom v levi spodnji kot matiral Demirela. Slednji se je izkazal le malo pozneje, ko je bil v razmiku nekaj minut dvakrat zmagovalec dvoboja na "štiri oči" s Ševčenkom. A Ukrajinec mu ni ostal dolžan, saj ga je do konca še dvakrat premagal. Najprej je na daljši vratnici vtekel na podajo Seedorfa, nato pa je podobno izkoristil še podajo Christiana Vierija. Ševčenko je tako postal peti nogometaš, ki je v Ligi prvakov na eni tekmi dosegel štiri gole. Milan je že v 20. minuti ostal brez poškodovanega Kakaja.

Kobiašvili junak Schalkejeve zmage
V Gelsenkirchnu je hat-trick za zmago Schalkeja nad PSV-jem (3:0) zabil Gruzijec Levan Kobiašvili. Prvič je zadel v 18. minuti, ko je izkoristil enajstmetrovko po roki Andreja Ooijera. Sredi 2. polčasa je strel Lincolna z roba kazenskega prostora ustavila prečka, žoga se je srečno odbila do Kobiašvilija, ki jo je z enega metra potisnil v mrežo. Kobiašvili je še drugi gol z bele točke dosegel v 79. minuti, potem ko je bil v kazenskem prostoru zrušen Fabian Ernst.

V zadnjem krogu bo Schalke gostoval v Milanu, PSV pa bo doma gostil Fenerbahče.

Carew osmešil Realovo obrambo
Z remijem v Madridu (1:1) je v skupini F prvo mesto pripadlo Lyonu. Domači so povedli prek Gutija (41.), ki se je najbolje znašel v kazenskem prostoru po prostem strelu Davida Beckhama, za izenačenje pa je mojstrsko poskrbel John Carew (72.). Norvežan je s hrbtom obrnjen proti domačemu golu prejel podajo Sylvaina Wiltorda, ki je malo pred tem vstopil v igro, nato pa s peto žogo med nogami Roberta Carlosa poslal v mrežo. Gledalci na Santiagu Bernabeu, še vedno pod vtisom blamaže proti Barceloni, so ob menjavi živahnega Beckhama 10 minut pred koncem zahtevali glavo Vanderleia Luxemburga, ob koncu tekme pa so "baletnike" s posmehom pospremili v slačilnice.

Z enakim izidom se je končala tudi tekma med Rosenborgom in Olympiacosom. Grki so sicer povedli, ko je z 20 metrov sijajno zadel Rivaldo in spomnil na dobre "stare čase", vendar je Norvežanom dve minuti pred koncem prek Thorsteina Helstada uspelo izenačiti in si priigrati Pokal Uefa. Poleg tega je Antonios Nikopolidos v 86. minuti ubranil še enajstmetrovko Vidarju Risethu.

Liverpool in Chelsea potrdila osmino finala
V skupini G je Liverpool le remiziral z Betisom (0:0), kar pa zadošča za uvrstitev v osmino finala. Redsi bi morali prepričljivo zmagati, a je Peter Crouch znova zapravil vrsto priložnosti. Na 16 tekmah v rdečem dresu še ni zadel. Betis ni niti enkrat resno ogrozil vrat gostiteljev, ki so v Ligi prvakov neporaženi že eno leto.

Chelsea je v Bruslju vse opravil v prve četrt ure. Podajo Franka Lamparda je že v 8. minuti v gol pospravil Hernan Crespo, v 15. minuti pa je bil po predložku istega igralca s kota uspešen še Portugalec Ricardo Carvalho. Anderlecht v letošnji Ligi prvakov še naprej ostaja brez gola, niz poraženosti v tem tekmovanju pa traja že 12 tekem. O prvem mestu v skupini bo v zadnjem krogu odločal derbi med Chelseajem in Liverpoolom.

Hat-trick Adriana na praznem San Siru
Inter je na zadnji tekmi pred praznimi tribunami San Sira kar s 4:0 odpravil Artmedio iz Bratislave in potrdil osmino finala. S tremi goli je blestel Brazilec Adriano, ki je tako prekinil strelski post v evropskih tekmovanjih, kjer ni zadel vse od 10. avgusta. V začetni postavi rdeče-modrih je bil samo en Evropejec, Portugalec Luis Figo, ki je tudi dosegel vodilni zadetek.

Glasgow Rangersi so z remijem v Portu (1:1) ostali v igri za napredovanje, kar bi bil prvi tovrstni uspeh kakšne škotske ekipe. Zlata vreden zadetek je v 82. minuti dosegel najstniški rezervist Ross McCormack. Škoti v zadnjem krogu gostijo Inter in samo zmaga jih zanesljivo vodi med 16, medtem ko bo Porto lovil tri točke v Bratislavi in upal na spodrsljaj Rangersov.