Jorginho je bil še drugič na tekmah proti Švici neuspešen z 11 metrov. Foto: AP

Jorginho je v 90. minuti zastreljal 11-metrovko za zmago gostiteljev, žogo je poslal čez prečko. Prekršek nad Domenicom Berardijem je storil Ulisses Garcia.

V prvem polčasu zelo razigrana Švica je na Olimpicu povedla v 11. minuti, ko je po protinapadu z močnim strelom z roba kazenskega prostora zadel Silvan Widmer. V 36. minuti je izenačil Giovanni Di Lorenzo z glavo po prostem strelu soigralca iz Napolija Lorenza Insigneja. Po odmoru so do tedaj skromni gostitelji zaigrali veliko bolje, a niso izkoristili nekaj lepih priložnosti.

Potnika v Katar bo dal zadnji krog v ponedeljek, ko bodo azzurri gostovali na Severnem Irskem, Švica pa bo doma gostila Bolgarijo. O zmagovalcu skupine bo v primeru enakega števila točk odločila skupna razlika v zadetkih. Italijani jo imajo trenutno +11, Švicarji +9.

Prva medsebojna tekma Italije in Švice 5. septembra se je v Baslu sicer končala brez zadetkov. Tudi tedaj je Jorginho zastreljal 11-metrovko (!), v 53. minuti mu je strel ubranil Yann Sommer. Na šestih srečanjih po evropskem prvenstvu so Italijani zmagali samo dvakrat.

Hat-trick Kana v prvem polčasu

Na prag uvrstitve na svetovno prvenstvo so z visoko zmago s 5:0 nad Albanijo, ki jo vodi Edy Reja, prišli tudi Angleži v skupini I. Vseh pet zadetkov so dosegli že v prvem polčasu. Harry Kane je trikrat zatresel mrežo (18., 33., 45.), strelca sta bila še Harry Maguire in Jordan Henderson. Anglija ima tri točke prednosti pred Poljsko, v ponedeljek bo gostovala v San Marinu.