Serge Gakpe je zadel za zgodovinski uspeh Toga. Foto: EPA

Iz te skupine je že pred zadnjim krogom napredovala Slonokoščena obala, ki je v zadnjem krogu igrala 2:2 z Alžirijo. V četrtfinalu se bodo "sloni" pomerili z Nigerijo, Togo pa se bo pomeril z Burkina Faso. Preostala para sta Gana - Zelenortski otoki in JAR - Mali.

Reprezentanca Toga se je prvič uvrstila v četrtfinale afriškega prvenstva. Tunizija je imela lepo priložnost, da bi se z zmago prebila na drugo mesto v skupini. Toda Khaled Mouelhi je 20 minut pred koncem tekme zapravil enajstmetrovko in žogo poslal v prečko. Isti igralec je sicer z bele točke zadel v 30. minuti, za Togo je edini gol na tekmi dosegel Serge Gakpe v 13. minuti.

Slonokoščena obala se v zadnjem krogu ni pretirano naprezala, v moštvu je bilo devet novincev, vseeno pa so že odpisani Alžirci vodili z 2:0 po golih Sofianeja Feghoulija z enajstmetrovke v 64. minuti in Hilala Soudanija v 70. minuti. Didier Drogba je zadel za 1:2 v 77. minuti, končni izid pa je tri minute zatem postavil Wilfried Bony.

3. krog:
ALŽIRIJA - SLONOKOŠČENA OBALA 2:2 (0:0)
Feghouli 64./11-m, Soudani 70.; Drogba 77., Wilfried 80.

TOGO - TUNIZIJA 1:1 (1:1)
Gakpe 13.; Mouelhi 30./11-m
Mouelhi je v 78. minuti z 11-m zadel vratnico.

BURKINA FASO - TOGO (Nelspruit)

Polfinale bo 6. februarja, tekma za 3. mesto 9. februarja, finale pa 10. februarja.