Arsenal je na dobri poti v Ligo prvakov. Foto: Reuters
Gary Caldwell
Gary Caldwell je po avtogolu obležal na zelenici. Foto: Reuters

Na nabito polnem Celtic Parku v Glasgowu sta zadetka dosegla gostujoči branilec William Gallas in domači Gary Caldwell, ki mu je avtogol "uspel" v 71. minuti.

Srečni zadetek Gallasa
Topničarji so že takoj na začetku tekme dali jasno vedeti, da so v Glasgow prišli po zmago. Vrata poljskega reprezentančnega vratarja Arturja Boruca so bila posledično neprestano oblegana, gol pa je padel že v 12. minuti, a je Andreju Aršavinu veselje preprečil stranski sodnik, ki je dosodil prepovedan položaj. Domači nogometaši so razmerje moči sicer poskušali izenačiti, a jim to ni najbolje upevalo. Tik pred koncem 1. polčasa pa je gostom le uspelo zatresti mrežo. Gallas je namreč nehote preusmeril žogo s prostega strela, ki ga je izvedel Cesc Fabregas in svojo ekipo na odmor popeljal z vodstvom 0:1.

Caldwell zatresel lastno mrežo
Arsenal je z dobro igro nadaljeval tudi v nadaljevanju. Že takoj po začetku 2. polčasa je iz protinapada zapretil Aršavin, nekaj trenutkov kasneje pa je Denilson zatresel še okvir vrat. Domači nogometaši so sicer prišli do nekaj polpriložnosti, a se je njihov nasprotnik zlahka ubranil. Nato pa je v 71. minuti padel še drugi zadetek na tekmi, ki je Arsenalu prinesel zlato prednost dveh zadetkov. Abou Diaby je prodrl po sredini in na levi strani zaposlil Gaëla Clichyja. Ta je nato v kazenski prostor poslal predložek, ki pa ga je v lastno mrežo preusmeril Caldwell in postavil končni izid 0:2.

Povratna kvalifikacijska tekma se bo odigrala 26. avgusta 2009 na Emiratesu v Londonu.

SPORTING - FIORENTINA 2:2 (1:0)
Vukčević 58, Veloso 66.; Vargas 6., Gilardino 79.
RK: Vukčević 58.

TIMISOARA - STUTTGART 0:2 (0:0)
Gebhart 28./11-m, Hleb 30.
Vršič je bil na klopi, Rusiča (oba Timisoara) ni bilo v moštvu.

LYON - ANDERLECHT
PANATHINAIKOS - ATLETICO MADRID

Povratne tekme bodo 25./26. avgusta.

Zmagovalci se bodo uvrstili v skupinski del Lige prvakov, kjer jih že čaka 22 klubov iz 13 najboljših evropskih lig.