Nogometaši Arsenala so se z zmago na Villa Parku zavihteli na vrh prvenstvene lestvice. Foto: Reuters
Olivier Giroud
Olivier Giroud je takole z bele točke Arsenal povedel v vodstvo. Foto: Reuters
Jordan Henderson in Adam Lallana
Jordan Henderson je Liverpool povedel v vodstvo, a se s soigralci po koncu tekme ni veselil zmage. Foto: Reuters
Dejan Lovren
Dejan Lovren jo je hudo skupil v boju za žogo s Craigom Gardnerjem. Ta je hrvaškemu branilcu s podplatom priletel v koleno. Takole so Lovrena odnesli z zelenice. Foto: Reuters
Ayoze Perez
Ayoze Perez je na White Hart Lanu potopil Tottenham. Foto: Reuters

Topničarji so povedli v 8. minuti, ko je Olivier Giroud zadel z bele točke. Alan Hutton je v kazenskem prostoru z nerodnim štartom podrl Thea Walcotta, glavni sodnik Kevin Friend je počakal nekaj trenutkov in se naposled odločil za najstrožjo kazen.

Giroud je z 11 m Brada Guzana poslal v napačno smer. To je bil njegov jubilejni 50. gol v Premier ligi.

Ramsey podvojil vodstvo
V 38. minuti so gostje iz Londona vodstvo po hitro izvedenem protinapadu podvojili. Walcott je v ogenj poslal Mesuta Özila, ki je s podajo zaposlil Aarona Ramseyja, ta pa je brez večjih težav žogo strpal v mrežo. V nadaljevanju so si gostitelji prizadevali zaostanek vsaj znižati, a jim ni uspelo. V 58. minuti je zapretil Scott Sinclair, kmalu zatem je za las vrata Petra Čecha zgrešil še Leandro Bacuna. Arsenal je v zaključku sicer še nekoliko pritisnil, a se izid ni več spremenil.

Henderson povedel Liverpool v vodstvo
Liverpool je na Anfieldu remiziral z West Bromwichem (2:2). Gostitelji so povedli v 20. minuti, ko je Philippe Coutinho s predložkom v kazenski prostor našel Adama Lallano, ta je žogo z glavo spustil za Jordana Hendersona, ki je iz prve premagal nemočnega Boaza Myhilla. Toda gostje so izid še pred odmorom poravnali. Po hudi napaki Simona Mignoleta, ki je ob posredovanju 'zletel' v prazno, je mrežo zatresel Craig Dawson. West Bromwich je ob izteku polčasa celo povedel, ko je z glavo iz neposredne bližine zadel Jonas Olsson, a zadetek zaradi domnevnega prepovedanega položaja ni obveljal.

Origi rešil točko
Vseeno se je Švedu v nadaljevanju uspelo vpisati na lestvico strelcev. Natančneje v 73. minuti, ko je po predložku iz kota z glavo matiral Mignoleta. Kmalu zatem si je Dejan Lovren v boju za žogo s Craigom Gardnerjem poškodoval koleno. Rdeči so do konca pritiskali in iskali izenačujoči zadetek, v 96. minuti je Divock Origi z razdalje (in s pomočjo odboja žoge od branilca) le uspel izid poravnati. Za morebitni zmagoviti zadetek je zmanjkalo časa.