Fernando Llorente, Heung Min Son in Mauricio Pochettino slavijo veliko zmago. V soboto ob 13.30 se bosta Tottenham in Manchester City pomerila še v 35. krogu Premier lige. Foto: Reuters

Na stadionu Etihad so gledalci v uvodnih 21 minutah spremljali pravo goleado. City, ki je prejšnji torek v Londonu klonil z 1:0, je že v 4. minuti izenačil skupni izid, po podaji Kevina De Bruyna je z lepim strelom v daljši kot zadel Raheem Sterling. Toda Tottenham je srečanje hitro postavil na glavo, saj je junak prve tekme Heung Min Son z dvema goloma pripravil preobrat. Obakrat je veliko napako storila obramba Cityja oziroma Aymeric Laporte, ki je podaril žogo Londončanom.

Fernando Llorente je v 73. minuti odločilni zadetek dosegel z bokom. Foto: Reuters

Hitra vrnitev Cityja
Vodstvo gostov, ki niso mogli računati na poškodovanega Harryja Kana, pa je bilo zelo kratko. Že v 11. minuti je Bernardo Silva izenačil, deset minut pozneje je Sterling z drugim zadetkom po še eni podaji De Bruyna iz bližine znova popeljal v vodstvo domače. Čeprav mu je po 10 minutah kazalo zelo slabo, je City v tem trenutku za napredovanje potreboval le še en gol. Dočakal ga je v 59. minuti, ko je z močnim strelom na 4:2 povišal Sergio Agüero. Tretjič je bil podajalec De Bruyne.

Tottenham, pri katerem je spet dobro branil Hugo Lloris in preprečil še kakšen zadetek, je imel še pol ure časa, da se spet vrne v igro. In res, v 73. minuti je po podaji Kierana Trippierja iz kota znižal Fernando Llorente. Sodnik Cüneyt Cakir je zadetek priznal po ogledu videoposnetka, saj se je zdelo, da je Španec žogo v mrežo poslal z roko. Naposled se je izkazalo, da jo je za hrbet Edersona preusmeril z bokom. Llorente je ob koncu prvega polčasa zamenjal poškodovanega Mousso Sissokoja.

Raheem Sterling je za Manchester City zadel v 4. in 21. minuti. Foto: Reuters

V 93. minuti hladna prha namesto 5:3
Drame tu še ni bilo konec. V tretji minuti petminutnega sodnikovega podaljška je po napaki Christiana Eriksena Sterling še enkrat zatresel mrežo, nogometaši Cityja, njihova klop in navijači so že slavili, tedaj pa je prišla hladna prha. Iz sobe za VAR so Cakirju sporočili, da je bil Agüero predtem v prepovedanem položaju, saj se je žoge po slabi podaji Eriksena nazaj dotaknil Bernardo Silva, in Turek je zadetek razveljavil.

To je pomenilo, da gredo v polfinale Spursi in veliko rajanje v gostujočem taboru se je lahko začelo. Njihov tekmec za uvrstitev v finale, ki bo 1. junija na stadionu Wanda Metropolitano v Madridu, bo Ajax.

Tottenham po 57 letih znova v polfinalu najelitnejšega tekmovanja

Tottenham se je prvič uvrstil v polfinale, odkar so v sezoni 1992/93 uvedli Ligo prvakov. Leta 1962 je igral v polfinalu Pokala državnih prvakov in izpadel proti poznejšemu zmagovalcu Benfici.

Trener Manchester Cityja Pep Guardiola se je lahko po koncu tekme le prijel za glavo. Foto: Reuters
Mohamed Salah je v Ligi prvakov zadel prvič po decembru, v gosteh pa v tem tekmovanju celo prvič po 10. aprilu lani. Foto: Reuters

Gol in podaja Salaha
Na drugem dvoboju je Liverpool v Portu branil prednost z 2:0. Angleži so slavili tudi na povratni tekmi (4:1) in se brez težav uvrstili med najboljše štiri. Tam se bodo srečali z Barcelono, prva tekma bo čez dva tedna na Camp Nouu.

Redsi so na stadionu Dragao na začetku srečanja zdržali pritisk gostiteljev in povedli v 26. minuti iz prvega strela v okvir vrat. Po predložku Mohameda Salaha je iz bližine mrežo zatresel Sadio Mane. Salah je v 65. minuti po lepi diagonalni globinski podaji Trenta Alexandra Arnolda povišal na 2:0, po znižanju Ederja Militaa z glavo pa sta bila strelca za Liverpool še rezervist Roberto Firmino in Virgil van Dijk, oba prav tako z glavo.