Esteban Cambiasso je Interju zagotovil pomembno zmago. Foto: EPA
Raul in Klaas-Jan Huntelaar
Huntelaar je bil odlično razpoložen. Foto: Reuters
Pedro Rodriguez
Barcelona se je z zmago v Atenah uvrstila v osmino finala. Dva zadetka je prispeval Pedro. Foto: Reuters
Christian Noboa
Christian Noboa je z bele točke odločil tekmo v Kazanu. Foto: Reuters
Wayne Rooney
Rooney je bil natančen z 11 metrov. Iz igre ni zadel že od marca. Foto: Reuters

V skupini B sta si osmino finala že zagotovila Schalke in Lyon, v skupini C Manchester United in Valencia, v skupini D pa je zmagala Barcelona, medtem ko je Rubin iz Kazana premagal Köbenhavn z 1:0 in ohranil možnosti za napredovanje.

Bremenčani popolnoma nemočni
Aaron Lennon je že v 6. minuti na White Hart Lanu na desni strani švignil mimo Daniela Jensna in podal v sredino, kjer je Younes Kaboul popolnoma neoviran z devetih metrov zatresel mrežo z desnico. V zadnji minuti prvega dela je branilec Alan Hutton z dolgo podajo našel Petra Croucha. Visoki napadalec je z glavo podaljšal žogo do Luke Modrića, ki je preigral Sebastiana Prödla in ukanil še Tima Wieseja.

Wiese preprečil katastrofo
V 54. minuti je Felix Kroos (mlajši brat Tonija, ki igra pri Bayernu) v kazenskem prostoru podrl Modrića. Strel Garetha Bala z bele točke je obranil Wiese. 11 minut pred koncem je Bale z leve strani podal pred vrata, žoga je zadela prečko in se odbila v polje, Lennon je z desne strani med nogama Dominika Schmidta podal do Croucha, ki je z desnico postavil končni izid.
Po golu Cambiassa Benitez lažje diha
Inter je bil z 1:0 boljši od Twenteja. Evropski prvaki imajo številne težave s poškodbami. V prvem delu je Wesley Sneijder s prostega strela zatresel prečko. Nizozemski vezist je v 55. minuti znova izvajal prosti strel, odbita žogo od živega zidu je padla naravnost na nogo Estebana Cambiassa, ki je z levico dosegel edini gol na tekmi. Rafael Benitez si je pošteno oddahnil, v Ligi prvakov nima več skrbi do februarja, zdaj bo vse sile usmeril v italijansko prvenstvo, kjer črno-modri precej zaostajajo za mestnim tekmecem Milanom.
Huntelaar blestel v Gelsenkirchnu
Schalke, ki se v Bundesligi pobira po obupnem začetku, je s 3:0 ugnal Lyon. Gostitelji so povedli v 14. minuti, ko je bil natančen Jefferson Farfan, le šest minut zatem je Peer Kluge mojstrsko zaposlil Klaasa Jana Huntelaarja, ki je z natančnim strelom z desnico povišal na 2:0. Sijajni Nizozemec je v predzadnji minuti zadel Anthonyja Reveillera, žoga se je prek Huga Llorisa odbila v mrežo.

Francozi niso bili preveč razočarani, razveselili so se zmage Hapoela nad Benfico s 3:0. Portugalci imajo slabšo medsebojno razliko z Lyonom (0:2 in 4:3), zato ne bodo napredovali med najboljših 16.

Ples Pedra in Messija v Atenah
Barcelona je pet dni pred El Clasicom zlahka odnesla tri točke iz Aten (0:3). Panathinaikos je imel na začetku dve lepi priložnosti, strel Djibrila Cisseja je sijajno obranil Victor Valdes. Katalonci so povedli v 27. minuti, ko si je Pedro Rodriguez izmenjal dvojno podajo z Danijem Alvesom, nato pa z diagonalnim strelom zatresel mrežo.

V 63. minuti je Andres Iniesta na desni strani zaposlil Adriana, ki je pred vrati našel Lionela Messija. Argentinec je na 49. tekmi v Ligi prvakov dosegel že 31. gol. Inesta je šest minut zatem domiselno podal do Pedra, ki je zlahka postavil končni izid. Barca je imela žogo v svojih nogah 72 odstotkov igralnega časa.

Noboa podaljšal upanje Rubina
Rubin iz Kazana je doma ugnal Köbenhavn z 1:0, obe ekipi imata še možnosti za napredovanje. V zadnji minuti prvega dela je Jesper Gronkjaer v kazenskem prostoru igral z roko. Sodnik Martin Atkinson je dosodil najstrožjo kazen. Christian Noboa je bil natančen z bele točke. Danci so bili v drugem delu v hudem mrazu precej boljši, a so zadeli le okvir vrat. V zadnjem krogu Köbenhavn gosti odpisani Panathinaikos, Rubin pa gostuje na Camp Nouu.
Rooney odločil v Glasgowu
V skupini C je v vodstvu še naprej Manchester United, ki je v Glasgowu ugnal Rangerse (0:1). Tri minute pred koncem je sodnik Massimo Busacca upravičeno dosodil enajstmetrovko, potem ko je Steven Naismith v obraz brcnil Fabia. Z bele točke je bil zanesljiv Wayne Rooney. Škoti bodo prezimili v Evropski ligi. Valencia je napolnila mrežo Bursasporja (6:1) in je prav tako že med najboljših 16.