Boginja Fortuna je dokončno zapustila sinove volkulje: poškodba kapetana in prejeti zadetek iz edine prave priložnosti nasprotnika. Foto: EPA
Kaka in Totti si s 14 goli delita sedmo mesto na lestvici strelcev Serie A. Foto: Reuters
Alessandro Del Piero in Nicola Legrottaglie
Alessandro Del Piero je s prostega strela že v uvodnih sekundah našel Nicolo Legrottaglio. Foto: Reuters
Francesco Pisano in Sebastian Giovinco
Cagliari je v pomembnem obračunu za obstanek premagal Empoli z 2:0, čeprav je srečanje zaključil samo z devetimi igralci na igrišču. Foto: EPA
Razočarana Simone Perrotta in Luciano Spalletti
Trener Rome Spalleti se zaveda, da je Inter le še korak oddaljen od novega naslova prvaka. Foto: Reuters

Še posebej zdaj, ko so italijanski prvaki v 34. krogu prvenstva z golom Julia Ricarda Cruza v 30. minuti ugnali Torino na gostovanju. Pred zasledovalci imajo šest točk prednosti.

Tokratne obračune v Serie A sta s svetlejše plati zaznamovala Kaka in Alessandro Del Piero, ki sta s tremi zadetki pripomogla k izdatnima zmagama Milana in Juventusa. Najbolj kritizirani možje na Apeninskem polotoku - sodniki - so nediscipliniranim igralcem podelili 11 rdečih kartonov in dosodili pet najstrožjih kazni.

Totti bo manjkal kar pet mesecev
Roma je na tekmi z Livornom doživela dva huda udarca, po katerih je ostala tako rekoč brez upa na čudežni preobrat, ki bi jim lahko prinesel "scudetto". Najprej je v 39. minuti igrišče moral zapustiti kapetan Francesco Totti, nato pa je Diamanti z zadetkom v 83. minuti prinesel Livornu dragoceno točko. Takoj je bilo jasno, da gre za hujšo poškodbo rimske desetice, pregled je razkril strgane križne vezi na desnem kolenu. 30-letni napadalec je bil operiran že v nedeljo, na igrišča pa naj bi se po predvidevanjih zdravnikov vrnil šele avgusta oz. ob začetku naslednje sezone.

Ob povratku močnejši in še boljši
"Sem razočaran, vendar imam za seboj že težje življenjske preizkušnje. Vrnil se bom močnejši in boljši kot prej," je optimističen Totti. Zaščitni znak rimskega moštva je imel že v preteklosti velike težave s poškodbami. Februarja 2006 si je prav tako poškodoval koleno, kljub drugačnim napovedim, je uspel zaigrati in zmagati na mundialu v Nemčiji. Tokrat njegova poškodba ne bo toliko prizadela italijanske reprezentance za bližnje evropsko prvenstvo v Avstriji in Švici, saj se je zvezdnik že pred časom poslovil od reprezentance.

Kaka ohranja pritisk na Fiorentino
Milan je s 5:1 povozil Reggino, prvi zvezdnik rdeče-črnih je dvakrat zadel z bele točke, nato pa je zadel še za 3:1. Do konca sta se med strelce vpisala še Filippo Inzaghi in Pato. Milan je tako ohranil zaostanek štirih točk za Fiorentino in četrtim mestom, ki prinaša kvalifikacije za Ligo prvakov. Toskanci so že v soboto z 1:0 odpravili neugodni Palermo, edini zadetek na tekmi je bil delo Marca Donadela.

Udinese izgublja boj za Pokal Uefa
Štiri kroge pred koncem prvenstva v igri za LP ostaja tudi Sampdoria, ki ima tako kot Milan 55 točk. Ligurijci so pred domačimi gledalci preprečljico s 3:0 premagali neposredne tekmece iz Vidma, pri katerih Samir Handanovič tokrat ni imel najboljšega dne (štirje streli v okvir vrat). Sedmi Udinese zdaj za mesti, ki vodijo v Pokal Uefe, zaostaja za štiri točke.

Bo Donadoni vpoklical Del Piera?
Stara dama se je z uspehom v Bergamu še bolj utrdila na tretjem mestu. Šov "zeber" je že v prvi minuti napovedal Nicola Legrottaglia, nato pa je Del Piero (podajalec pri prvem golu) pokazal italijanskemu selektorju Donadoniku zakaj bi moral potovati na junijski EP. Najboljši strelec Juventusa vseh časov je z raznovrstnimi zaključki nanizal tri zadetke in je zdaj že pri številki 17.