Koprčane je na Areni Petrol, kjer že tri leta niso poznali poraza, spremljalo le 250 gledalcev, tudi najbolj optimistični pa so hitro padli na realna tla. Foto: RTV SLO
Zadetki s tekme Koper - Široki Brijeg

Moštvo iz Hercegovine je na prvi tekmi pred dvema tednoma zmagalo s 3:1 in napreduje v drugi krog kvalifikacij nogometnega Pokala Uefa. Zasluženo, saj se je predstavilo kot bolj zrelo in uigrano moštvo, ki je vseh 90 minut prevladovalo in nadzorovalo igro in rezultat, Mislav Karoglan, Stanko Bubalo in Ronielle pa so se poigravali z zadnjo vrsto Kopra.

Že v 24. minuti 0:2

Hasičevo mrežo je v 18. minuti načel Karoglan z visokim strelom s 25 metrov, potem ko je Koper žogo izgubil na sredini igrišča. Rok Božič je devet minut kasneje z avtogolom poskrbel za 0:2. Dalibor Volaš je po predložku Edina Sečiča s petih metrov z glavo vlil upanje, vendar le za dobro minuto, ko je Ronielle v 35. minuti zapečatil usodo Kopra.

Mejač prepozno prišel na zelenico
Drugi polčas je minil mirno. Z vstopom Aleša Mejača v igro so Koprčani prestavili v višjo prestavo. Prav Mejač je bil najnevarnejši za vrata Širokega Brijega. Najprej je v 53. minuti zatresel okvir vrat, v 77. minuti pa je s petih metrov zabil častni zadetek in polepšal poraz Kopra, četrtega v kvalifikacijah Pokala Uefa v štirih tekmah.