Nogometaši Italije proslavljajo gol Andree Pinamontija. Foto: EPA

Napadalec Frosinoneja je v 38. minuti izkoristil nespretnost domačega branilca Dominica Steczyka, ki je v kazenskem prostoru po predložku z leve strani igral z roko, s 'panenko' je spretno ukanil vratarja Radoslawa Majeckega in dosegel zmagoviti zadetek.

Poljski nogometaši se sicer niso predali brez boja, v 51. minuti se je Marcel Zylla iz oči v oči znašel z italijanskim vratarjem Alessandrom Plizzarijem, a je čuvaja mreže Milana zadel v nogo. To je bila največja priložnost za izenačenje poljskega kolektiva.

Italijani še neporaženi
Italijani na prvenstvu še ne poznajo poraza, v skupinskem delu so dvakrat zmagali in enkrat remizirali. Mehiko so ugnali z 2:1, premagali so Ekvador (1:0), v zadnjem krogu remizirali z Japonsko (0:0). Malce manj uspešni so bili Poljaki, ki so se kot najboljša tretjeuvrščena ekipa v posamezni skupini uvrstila v izločilne boje. Gostitelji so najprej z 2:0 klonili pred Kolumbijo, nato so se znesli nad Tahitijem (5:0), za konec so remizirali s Senegalom.

Naslov svetovnih prvakov v konkurenci do U-20 bi sicer morali braniti Angleži, ki so na mundialu pred dvema letoma v finalu z 1:0 ugnali Venezuelo, a se na zaključni turnir po porazu proti izbrani vrsti Norveške v dodatnih kvalifikacijah niso uvrstili.