Antonio Di Natale je s prostega strela mojstrsko premagal gostujočega vratarja in Udinese popeljal v vodstvo z 2:1. Foto: Reuters
Samir Handanović in Dejan Stanković
Samir Handanović je bil ob strelu Dejana Stankovića brez možnosti, zato pa se je v nadaljevanju izkazal z dvema lepima paradama. Foto: EPA
Cesare Bovo
Cesare Bovo je Palermove navijače odrešil muk. Foto: EPA
Josip Iličić
Josip Iličić je prikazal solidno predstavo. Foto: EPA

. Palermo je z 1:0 odpravil Brescio.

Tri minute pred koncem je s prostega strela zadel Cesare Bovo. Gostje so na Siciliji uprizorili klasični "catenaccio" in razen ob strelu v prečko Andree Caracciola na začetku drugega dela niso bili nevarni za domača vrata. Tudi Palermo je v sodnikovem podaljšku prvega polčasa stresel okvir vrat, malenkost več sreče je po strelu z glavo zmanjkalo Ezequielu Munozu.

"Bačo" in "Jojo" igrala vso tekmo
V preostalem delu tekme je v vratih Brescie sijajno branil Michele Arcari, veliko strelov Palerma je zletelo tudi mimo gola. Nazadnje so le dočakali zadetek za šesto zaporedno zmago na stadionu Renzo Barbera. Na zadnjih štirih tekmah pred domačimi navijači so se veliko manj mučili s tekmeci, saj so vsakemu zabili po tri zadetke.
Armin Bačinović in Josip Iličić sta igrala vso tekmo, Siniša Andželković in Jasmin Kurtić pa sta sedela na klopi. Trener Delio Rossi ni opravil nobene menjave.

Videmčani razbili Inter
V Vidmu so bili gledalci priča skalpu aktualnega italijanskega prvaka, ki je na stadionu Friuli klonil s 3:1. Bolje so začeli gostje, ki so v 16. minuti povedli z zadetkom Dejana Stankovića, a je že pet minut kasneje po predložku iz kota izid poravnal Christian Zapata. Veselje domačih navijačev se še ni povsem poleglo, ko so njihovi ljubljenci že povedli: Antonio Di Natale je s prostega strela mojstrsko premagal vratarja Luco Castellazzija. Igra Interja je v drugem polčasu povsem razpadla, na vrata Samirja Handanovića so Leonardovi varovanci sprožili le dva strela, ki pa nista ogrozila vrat slovenskega reprezentanta. Končni izid je v 69. minuti postavil Maurizio Domizzi, ki je po lepi akciji iz prekinitve mrežo zatresel z levico.

Catania je z novim trenerjem, slovitim Argentincem Diegom Simeonejem, klonila v Parmi z 0:2.

Emanuelson bo oblekel dres 'rossonerov'
Milan je potrdil, da je v svoje vrste iz Ajaxa zvabil Urbyja Emanuelsona. Levi bočni branilec in nizozemski reprezentant je z italijanskim velikanom podpisal pogodbo, ki ga bo na San Siru obdržala do leta 2014. Emanuelson je športno pot začel pri Voorlandu, prvo profesionalno pogodbo pa je leta 2004 podpisal za Ajax, za katerega je igral sedem sezon in pol. V 21. krogu je Milan doma ugnal Ceseno z 2:0.
21. krog:
PALERMO
- BRESCIA 1:0 (0:0)
Bovo 87.
Bačinović in Iličić sta igrala vso tekmo, Andželković in Kurtić (vsi Palermo) pa sta sedela na klopi.

PARMA
- CATANIA 2:0 (0:0)
Candreva 57., Giovinco 62.

ROMA - CAGLIARI 3:0 (1:0)
Totti 22./11-m, Perrotta 70., Menez 90.

UDINESE - INTER 3:1 (2:1)
Zapata 21., Di Natale 25., Domizzi 69.; Stanković 16.
Handanović (Udin.) je igral vso tekmo.

FIORENTINA - LECCE 1:1 (0:1)
Gilardino 56.; Michele 29.
Michele (Lecce) je v 41. minuti zapravil 11-m.

BARI - NAPOLI 0:2 (0:1)
Lavezzi 38., Cavani 87.
RK: Parisi 67./Bari

CHIEVO - GENOA 0:0
RK: Cesar 68./Chievo
Cesar je igral do 68. minute, Jokiča (oba Chievo) ni bilo na klopi. Jelenič (Genoa) je tekmo odsedel na klopi.

BOLOGNA - LAZIO 3:1 (2:1)
Ramirez 36., Di Vaio 39., 90.; Floccari 5.
RK: Gimenez 86.; Dias 86.